Autor Zpráva
@@@
Profil *
Zdravím všechny.
Mám menší dotaz ohledně autorského práva.

Chci si vytáhnout informace z z tohoto serveru a dát je na svůj web.
Jde o informace o potápěčských lokalitách, (GPS souřadnice, max. hloubka, typ lokality).
Ptal jsem se autora a prý nemůžu.
Myslíte že bych byl stíhán za zveřejnění informací?
joejoe
Profil *
ano
@@@
Profil *
A proč? Když je to globální informace.
@@@
Profil *
A proč? Když je to globální informace.
Jirin
Profil
Predem chci rict, ze nejsem pravnik, ale myslim, ze pokud bys vytahl GPS, max. hloubku a takove obecne info, tak mi rekni, ja kti dokaze ze to je od nich...
@@@
Profil *
No ono to neni jeden rybnik ale pres 160 lokalit. celé v ČR. Navíc seo mam docela dobry a když by našli přes browser duplicitní infromace pod sebou dělalo by to blbej dojem.
DoubleThink
Profil *
Každý zveřejněný obsah má svého autora. Jen on rozhoduje o způsobech jeho použití.

A proč? Když je to globální informace.
Film na DVD je taky globální informace.
@@@
Profil *
Každý zveřejněný obsah má svého autora. Jen on rozhoduje o způsobech jeho použití.

Jenomže autor čkánku může být prostý rekreační potápěč.
Těžko majitel webu objede 170 lokalit a změří hloubku GPS a pod.

Film na DVD je taky globální informace.
Ale pokud vím tak z obalu od DVD můžu napsat to že jde zvuk v 5.1 a je v češtině.



(mám na mysli princip)
Bubák
Profil
Jenomže autor čkánku může být prostý rekreační potápěč.
Těžko majitel webu objede 170 lokalit a změří hloubku GPS a pod.

Nevím jak to udělal, třeba má kamarády, kteří mu tyhle informace dali. Odmeřit GPS souřadnice dneska může každý, map na netu je dost, s ostatními informacemi je to podstatně těžší.
tiso
Profil
Dohodnite sa na spolupráci:
1. ty mu zlepšíš stránku, on ti za to niečo dá
alebo:
2. kúpiš jeho údaje, dáš si ich na stránku
a obaja budete lepšie spať.
@@@
Profil *
Nevím jak to udělal, třeba má kamarády, kteří mu tyhle informace dali. Odmeřit GPS souřadnice dneska může každý, map na netu je dost, s ostatními informacemi je to podstatně těžší.

Do DB může zapisovat každý potápěč. dělají se i statistiky lokalit (jednotlivých)


1. ty mu zlepšíš stránku, on ti za to niečo dá
Sry :-D ale v ASP fakt neumím a ani umět nechci. Jsem odpůrce Windows serveroven. (Ale to je takový OT)


kúpiš jeho údaje, dáš si ich na stránku
a obaja budete lepšie spať.


No nevim, zas tak bohatý nejsem.
tiso
Profil
@@@ No nevim, zas tak bohatý nejsem.
Tak potom? Odpoveď si dostal. Ak nie je taká akú si chcel tak si sa nemal pýtať. Inak nerozumiem prečo reaguješ...
Railbot
Profil
No nevim, zas tak bohatý nejsem.
Tak smolík. Promiň, ale přijdeš mi jako běžný vyžírka, který nemá ani pár drobných na to, co chce, tak raději přemýšli, jak to dostat pokud možno zadarmo a brebentí nad tím, jestli jsou něčí informace vůbec něčí a ne náhodou nás všech.
joejoe
Profil *
@@@ taky muzes nechat uzivatele sveho webu vkladat udaje a casem se ti taky databaze pekne naplni.

Tvoje spoluprace nemusi byt formou programovani - muzes mu proste nabidnout nejaky kvalitni obsah na vymenu: clanky o mistech kde si se potapel ty, fotky, gps souradnice mist, ktere nema v databazi..

Pises ze nejsi tak bohaty aby sis ty informace koupil, ale ptal ses vubec jaka je cena?

Pokud je tvuj web o potapeni kvalitni, tak by mu mohlo stacit treba kdyby sis umistnil na svuj web jeho reklamu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0