Autor Zpráva
beggginer magož
Profil *
co treba, kdybych mel na strankách odkazy na warez a na viditelnem miste napsane nejake upozorneni např.: Soubory, které stahujete nejsou ulozeny na tomto serveru, ......................bla bla....bla............................................................ .........tyto soubory mohou byt chraneny autorskym zakonem (bo co to je), tudiš jestliže nemate svoleni autora ke stazeni jeho souboru, nedoporucujeme jej stahovat. Jestli presto chcete soubor vlastnit, doporucujeme zakoupit originalni kopii

bylo by to pak nabadani k trestne cinnosti? nebo naky takovy ty hovinka??
(ja su blbecek, vcera, zejtra, dneska, ted)
Tomáš Hanus
Profil
beggginer magož
Ano bylo. Jelikož by jste zprostředkovával odkazy na tyto soubory.
Railbot
Profil
beggginer magož
Nebylo. Toto vůbec nikdo neřeší. Pokud ty soubory nejsou u tebe a ty jsi je tam nenehrrál (nebo alespoň nebudeš tak hlouupej a nepřiznáš se sám např. "toto jsem uploadnul"), tak je to šumák. Nemusíš vědět, co je v těch souborech. Žádné nabádání.
Joker
Profil
Nabádání k trestné činnosti by to asi nebylo.
Ale mohlo by to být porušování autorského práva- šíření nelegálního obsahu. Pokud by se ta stránka stala populárnější (anebo by si jí všiml někdo z "těch správných" organizací), bylo by asi jen otázkou času, kdy by se jí někdo přes toto pokusil "sestřelit".

Každopádně ale čisté to není.

Btw.: proč místo do hledání skulinek v autorském zákoně, jak dát pololegálně na web warez, to úsilí raději nevěnovat propagaci alternativ, které jsou leckdy stejně kvalitní, legální a zadarmo?
(...no jasně, protože kdo nemá Windows Vista Ultimate, MS Office 2007 Professional na přehrávání veselých prezentací z e-mailů a poslední verzi Photoshopu na zmenšování fotek z dovolené, není dostatečně "in"...)
Railbot
Profil
Joker
Nikdo tady nepsal, že jde zrovna o programy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0