Autor Zpráva
LukeZzZ
Ahoj,

mám dotaz. V současné době jsem pracoval na nakódování grafického návrhu, který jsem obdržel od společnosti. Teď když je vše téměř hotové musíme vyřešit převod autorských práv na firmu. Je na to nějaká smlouva a pokud ano tak jaká a kde bych našel nějaký vzor. Už jsem se ptal Mr. Googla, ale když nevím co pořádně hledám jde to těžko.

Za odpovědi předem moc díky.
Joker
(disclaimer: nejsem právník)
Předpokládám, že samotná tvorba je "na dohodu" (o provedení práce nebo o pracovní činnosti), možná by stačilo do té dohody jednoduše přidat odstavec (resp. udělat dodatek), že vykonavatelem majetkových práv k autorskému dílu je ta firma.

Jinak pokud je mi známo, firma tak jako tak nemůže být víc, než "vykonavatel majetkových práv". Osobnostních autorských práv se totiž autor nemůže vzdát ani je na nikoho převést a navíc jejich držitelem může být jen fyzická osoba, takže firma je nemůže nabýt.
LukeZzZ
To JOKER:
Ano správně je to řešeno dohodou. Snad tedy bude možný tento dodatek do smlouvy. Každopádně ti moc děkuji za odpověď.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: