Autor Zpráva
curdto
Profil
Je legální vlastnit web, kde jsou online hry?
vertigo4
Profil
curdto
tvůj dotaz je vcelku nesprávně položený.... pokud jsi autorem her nebo máš autorská práva - není problém
curdto
Profil
vertigo4
Autorem umístěných flash her bych nebyl. Mám namysli web s podobným zaměřením jako jsou weby 1000her.cz nebo superhry.cz.
vertigo4
Profil
curdto
i tak bych řekl, že to nevadí, z právního hlediska je to asi trochu nezákonné :), ale nikdo se tím zaobírat nebude... pokud bys ale na těch strnkách vydělával nějaký velký prachy, tak je možný, že tě někdo bude chtít sesadit a zažaluje.. :)
Joker
Profil
Je legální vlastnit web, kde jsou online hry?
Trochu obecný dotaz.
Řekl bych, že to legální je, až na následující případy:
- Hazardní hry (AFAIK je na hazardní hry potřeba nějaká licence, kterou Internetové firmy nedostanou)
- Nezákonný obsah (třeba ohrožování mravní výchovy mládeže nebo podpora a propagace hnutí ...blabla...)
- Porušování autorského práva (tj. umístění her bez souhlasu autora)
Joker
Profil
vertigo4
bych řekl, že to nevadí, z právního hlediska je to asi trochu nezákonné :)
ROFL, tak to je výborně napsaná definice :-D
Přitom je to tak snadné: Autor hry s umístěním na webu...
...dal souhlas => v souladu s autorským právem
...nedal souhlas => nezákonné
vertigo4
Profil
Joker
tak jistě, když nemá souhlas autora, že je to nezákonné, ale na Internetu je plno nelegálností od fotografie v logu po zkopírovaný obsah a nikdo to neřeší
Zdeněk Košťál
Profil
vertigo4
Tady nejde o to jestli to někdo bude řešit, ale o to, jestli je to nelegální a to v případě neudělení souhlasu nejspíš bude. Otázka byla zodpovězena, ale máš pravdu - děje se tak, ale to neznamená, že bychom to měli podporovat :-).
curdto
Profil
A pokud jsou hry freeware, je možné je tako šířit? Pokud bych je stahoval třeba z webu http://www.freeonlinegames.com/ ?
majster_sveta
Profil
Joker - pises to velmi nespravne, pretoze, autori hier, maju na svojich strankach hry, ktore su volne siritelne, t.j. hocikto si ich moze dat na stranku. presne takto funguju rozne cz/sk/... herne stranky, pravidelne obiehaju weby tvorcov hier, a beru odtial hry oznacene ako freeware. ziadny suhlas od nikoho pytat netreba, pretoze autori tieto hry uvolnili ako volne siritelne, oni s toho maju tu reklamu, ktora je pred vecsinou hier

napriklad na miniclip.com staci ist na http://www.miniclip.com/games/en/webmaster-games.php a odtial si mozem dat cokolvek, podla "Use free Miniclip games directly on your website if you are an experienced webmaster" dat na svoju stranku.

a volne siritelny obsah ma na svojich strankach takmer kazdy takyto vyrobca flash hier, napriklad armor games to ma tu:
http://armorgames.com/free-website-games

takze si to zhrnieme, ak ma clovek stranku s online hrami, a dava tam volne siritelne hry, ktore sami autori na svojich strankach zdarma ponukaju webmasterom takychto stranok, tak viete co je na tom nelegalne? NIC, je to plne legalne.

pripadne ak dana hra volne siritelna nieje, staci pridat pri vkladani hier podobnu variantu ako maju na onlinehry.sk -> t.j. takuto hru pridaju sposobom ramcov, jeden ramec je reklama, druhy je hra, a v tom kde je hra sa nacita vzdialena stranka s hrou. takto nic nemaju na svojej stranke, ziadnu hru, nic, vsetko ostava na stranke vyrobcu.
Timy
Profil
majster_sveta
„herne stranky, pravidelne obiehaju weby tvorcov hier, a beru odtial hry oznacene ako freeware. ziadny suhlas od nikoho pytat netreba, pretoze autori tieto hry uvolnili ako volne siritelne, oni s toho maju tu reklamu, ktora je pred vecsinou hier“
freeware = dal souhlas.


„t.j. takuto hru pridaju sposobom ramcov, jeden ramec je reklama, druhy je hra, a v tom kde je hra sa nacita vzdialena stranka s hrou. takto nic nemaju na svojej stranke, ziadnu hru, nic, vsetko ostava na stranke vyrobcu.“
Tohle mi někdo udělat, tak jejich IP odstřelím během pár vteřin :-).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0