Autor Zpráva
Dranel
Profil
Měl bych jeden dotaz:
Řekněme, že dělám weby (za peníze). Do patičky si dávám Copyright &copy; (rok)&ndash;(rok) ... | <a href="http://www.dranel.cz/">Fantasy web</a> - to je zatím v pořádku. Ale co má následovat místo třech teček? Má tam být moje celé jméno? Nebo moje přezdívka? Nebo Jméno "Přezdívka" Příjmení? Je na to nějaké pravidlo, ať už psané či nepsané?
Mistr
Profil
Dranel
Nevím, zda na to je nějaké oficiální pravidlo. Myslím, že dost záleží na tom, jak se chceš prezentovat. Pokud jako Dranel, dal bych tam Dranel, pokud jako Marek Lenárd, pak do patičky vepiš Marek Lenárd.

Osobně se mně zdá profesionálnější druhá varianta, avšak je to jen můj osobní názor.
Dranel
Profil
Marek "Dranel" Lenárd tedy úplně zavrhuješ? Je pravda, že je to dlouhý, ale zase to nejvíc vypoví o mě. Na druou stranu bych to chtěl co nejkratší, abych zákazníkovi nezaplácal patičku svým podpisem. Takže u mě je to "oboje troje" na hraně... :(
Mistr
Profil
Dranel
Marek "Dranel" Lenárd tedy úplně zavrhuješ?
To jsem někde tvrdil? Chceš-li se podepsat tímto způsobem, pak se tak podepisuj.
mat
Profil
Dranel

Pokud si od tebe zákazník kupuje web za peníze, nějaký tvůj podpis v patičce jej nezajímá - on kupuje celý web, práva na něj vlastní (pokud se nedohodnete jinak) tedy on, nikoliv ty.
Dranel
Profil
mat
Ale to je mi jasný, ale lidi (co já vím) to tam ze slušnosti nechávaj (i na šablonách se to nechává a tak). No a když už to tam nechaj, chci, aby to bylo napsaný tak, jak to má bejt... :)
Madenio
Profil
ty mas copyright len na design nie na obsah tym padom by som tam dal (c) 2008 Meno firmy, ktora si to objednavala - Vsetky prava vyhradene, Design by: Ferko Mrkvicka. Aj ked ja osobne moc nie som stotozneny s takouto reklamou vo footeri.
Dranel
Profil
Takže jsem změnil svůj názor a postoj k tomu. Nyní je kód patičky přibližně takový:
<span lang='en-us'>Copyright</span> &copy; 2007&ndash;2008 Dranel.cz | Vytvořil <a href='/kontakt'>Marek Lenárd</a> | <a href='/o-webu#autorska-prava-a-licence'>Všechna práva vyhrazena</a>

Případně mám prohodit Vytvořil M. L. s Všechna práva vyhrazena?

Ale stojím před dalším problémem: Má smysl vůbec na vlastním webu psát do patičky, že jsem ho vytvořil?
Madenio
Profil
Podla mna je nezmysel vobec pisat do paticky nieco taketo. Na rohliku tiez nemas napisane, kto ho upiekol...
Dranel
Profil
Madenio
Heh tak to je dobrej post. Nicméně rohlík není web.

Dále tu mám další problém... jistý člověk mi řekl, že na web nemůžu psát Copyright, pokud ho nemám zaregistrovaný. Co je na tom pravdy? Já myslím, že autorská práva vznikají spolu se vznikem díla.. je to mu tak?
Madenio
Profil
Copyright mas automaticky na vsetko co vytvoris (co je objektom autorskeho prava) a v nasom pravnom systeme sa ho nemozes zriect ani previest na niekoho ineho (tak ako je to mozne v USA). Autorske prava k tvojmu dielu zanikaju 70 rokov po tvojej smrti.
Railbot
Profil
Dranel
Pokud jsi na svůj web náležitě pyšný a nestydíš se za něj, jen se klidně podepiš. Nechť je tvé jméno spjato s dobrou prací. Nikdy nevíš, kdy se to může hodit. Pak už je jen na tobě, chceš-li "propagovat" svůj nick nebo občanské jméno.
nightfish
Profil
jistý člověk mi řekl, že na web nemůžu psát Copyright, pokud ho nemám zaregistrovaný. Co je na tom pravdy?
vypadá to, jak kdyby si spletl copyright a trademark (obchodní značku)
tu nelze používat bez registrace
vertigo4
Profil
já asi másto Copyright začnu psát - Vytvořil 2008 vertigo4 a mám to... vlastně proč bych měl psát anglicky copyright když jsem Čech jak poleno
Dranel
Profil
vertigo4
Koukni na paričku mého webu... vic česky to snad už napsat nejde.
vertigo4
Profil
Dranel
cituji z tvé patičky:

Copyright © 2007–2008 Dranel.cz | Vytvořil Marek Lenárd | Všechna práva vyhrazena

řekl bych, že je tam si 4x řečeno totéž
Měsíček
Profil
Draneli opravdu je to zbytečné.
ninja
Profil
Jen chci pripomenout ze Copyright v ceskem pravnim systemu vubec neni!

Je sice pravda ze je normlani do paticky napsat vedle autora (ci vlastnika) zname "cecko", ale nema to zadny vyznam.

Doporucuji do paticky dat jen: Vytvořil Marek Lenárd a jmeno udelat jako prolink.
Railbot
Profil
Doporucuji do paticky dat jen: Vytvořil Marek Lenárd a jmeno udelat jako prolink.
To je fajn. Ale ten dodatek "v roce..." také není od věci.
Dranel
Profil
vertigo4
Nicméně Microsoft také píše Copyright &copy; - koukni doleva dolu, když dtartuje Windows...

Měsíček
Překládal jsem si to a jsem si toho vědom

ninja
Zauvažuji o tom

Railbot
To je dle mě samozřejmostí

Ale ptal jsem se ještě na jedno: Má cenu na svůj vlastní web psát, že jsem ho vytvořil?
Railbot
Profil
Dranel
Ty víš, že jsi ho dělal ty. Já to vědět nemusím. Třeba ti ho dělal někdo jiný.
ninja
Profil
Dranel: Ale ptal jsem se ještě na jedno: Má cenu na svůj vlastní web psát, že jsem ho vytvořil?

Copyright (kdyz uz si jej tam das) nehovori nic o autorovi, ale pouze rika, kdo je vlastnik autorskych prav k danemu dilu (v angloamerickem systemu common law) v dane dobe.

IMHO to cenu psat nema.
Dranel
Profil
Ok. Díky hoši. Když zase na něco narazím, dám vědět.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0