Autor Zpráva
yFang
Profil
Zjistil jsem, že jistý člověk si dal na svou vizitku mou fotografii, aniž bych o tom věděl. Fotografie je na internetu, ale mám tam jasně napsáno, že to může někdo použít jen s mým souhlasem. Co se dá v takové situaci dělat?
vertigo4
Profil
yFang
kontaktovat hosting, na kterém je uložena ukradnutá fotografie (web)
Railbot
Profil
Tak předně hlavně kontaktovat dotyčného a uvést ho do obrazu, jak to je s autorskými právy. Po dobrém. Pak kdyžtak zavyhrožovat a napsat na hosting. Bohužel ne vždy to může nějak dopadnout. Mé zkušenosti ohledně kradených textů jsou bohužel nemilé.
yFang
Profil
vertigo4
kontaktovat hosting, na kterém je uložena ukradnutá fotografie (web)
Ale on si ji dal na vizitku (papírovou :-)).
vertigo4
Profil
yFang
ach tak... ;-) --> trestní oznámení
yFang
Profil
vertigo4
--> trestní oznámení
A nakonec kvůli tomu budu platit soudy... :D
yFang
Profil
Railbot
Mé zkušenosti ohledně kradených textů jsou bohužel nemilé.
S tím už jsem se také setkal. Někde to je bez problémů, jinde ne. Záleží, kde ty stránky jsou.
Bubák
Profil
A nakonec kvůli tomu budu platit soudy... :D
V případě trestního oznámení nikoliv, proto je oblíbené.
V případě občanskoprávního sporu je to jiné. A taky je možné, že bys neprokázal vznik takové škody, aby se ti vyplatilo soudit.
yFang
Profil
Bubák
A taky je možné, že bys neprokázal vznik takové škody, aby se ti vyplatilo soudit.
No to bych asi neprokázal, když mi tím žádná škoda vlastně nevznikla.

Zkusím tomu člověku slušně napsat, že mi měl najdřív napsat, abych mu to dovolil a uvidím, jak se zachová.
Davex
Profil
yFang
Můžeš též zkusit tento postup při zneužití fotografie.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0