Autor Zpráva
Jaromir Jagr
Profil *
ahojte jak zistim jestly ma obrazek copyright nebo ne

nebo nepoznate mozna nakou stranku kde sou jenom free obrazky na web ?
Lexter
Profil
Každý obrázek má nějakého autora.

Google: free photos, free stocks.
Jaromir Jagr
Profil *
a ako viem ci ich mozem upravit a dat na web ?
Lexter
Profil
Třeba sxc.hu, tam máš fotografie zdarma, můžeš je použít, ale musíš se zeptat autora. Záleží na licenci, pod kterou jsou distribuované.
Keeehi
Profil *
copyright se v ČR vytváří automaticky s každým dílem, které někdo vytvoří (i když tříleté dítě vytvoří čmáranici, má na to autorský práva :-D ). To pro tebe prakticky znamená, že pokud budeš chtít COKOLIV umístit na web (i jinam) co vytvořil někdo jinný, MUSÍŠ MÍT jeho SOUHLAS a musíš respektovat jeho podmínky. Jedinná výjimka je v případě, když se autor vzdá autorských práv. Pak si s dílem můžeš dělat co chceš.
vertigo4
Profil
Keeehi
vzdát se autorství v ČR myslím nelze... autor se o to nemusí zajímat, kdo jeho díla používá a jak, ale stále má na ně právo...
Trejpa
Profil
Keeehi
[…] se autor vzdá autorských práv
Jenomže to u nás nelze. V České republice se podle zákona nikdo nemůže vzdát svých autorských práv. Může veřejnosti nabídnout bezúplatnou licenci na libovolné užití díla.

Jaromir Jagr
Nejsi-li autorem díla (obrázku, textu, …), musíš automaticky předpokládat cizí autorská práva. Použít toto dílo smíš pouze pokud ti na něj dal držitel autorských práv licenci (ať už placenou či bezúplatnou).
Keeehi
Profil *
Trejpa
Díky to jsem nevěděl. Aspoň jsem zas o něco chytřejší.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0