« 1 2
Autor Zpráva
ninja
Profil
Trent333: Zeptejte se autora písně, případně jeho vydavatele.
fany
Profil
Ahoj, chtěl bych se zeptat na následující. Když chci umístit na Youtube video, kde bych chtěl např. zpívat písničku od Sinatry, je to porušování autorských práv? Vím, že jsou tam těchto videí tisíce, přesto mě to zajímá.
Díky moc za odpověď.
Písař
Profil
Dobrý den, přešel jsem na stránku Creative Commons a jak jsem shlédl, vždyť vše je naprosto jednoduché. Není to ani za žádný poplatek. Jenom si vybrat licensi a na stránkách za svůj remix uvést autora a vložit URL + logo CC. To snad není takový problém ne?
Vážně je to takhle jednoduché? V tom případě potom nevím co tady někteří, co mají stejný problém jako já řeší :-)))
ninja
Profil
Písař: Řeší tady díla, která nejsou pod CC licencí zvěřejněna, tudíž je takto využít nemůžete. Hudebních děl šířených pod CC licencí je naprosté minimum.
Písař
Profil
ninja:

A jak zjistim zda je určité dílo pod CC licencí ?? Kde to mohu najít, je nějaký seznam děl ??
ninja
Profil
Pokud to není u díla uvedeno, licenci CC nemá. Žádný globální seznam pravděpodobně není. Můžete jej zkusit vytvořit.
Písař
Profil
Stejně je divné, jak na Youtube koluje milióny písniček s názvama My Home Remix, My Own Remix, apod.. a v pohodě tam ty videa mají i už několik let... a přitom to určitě nejsou žádné profesionálové, které přehlíží na nějaká práva, protože některé znělky znějí dost amatérsky...

tohle nechápu, jak je to u DJs?

Dyť oni skládají mixy jak na běžícím pásu, někdy i 5 songů najednou, shánět povolení od vlastníka práv, to by nesehnali ani do konce svého života... Z druhé stránky se taky musí snad nějak uznat, že jde o vlastní umění a kreativitu ne? Svým způsobem jde o "nové" vlastní dílo. Nějak se to musí řešit, jestliže dílo zní lépe jak originál a lidi by raději poslouchali remix... Myslím, že toto trápí spousta DJs po celém světě, kteří nevědí jak se mohou veřejně podělit o svou trpělivou snahu doma a své přeupravené dokonalé skladby.
ninja
Profil
Jak to DJs dělají přesně nevím, zkuste se jich zeptat. Dost možná mají nějakou hromadnou licenci, obodbně jako rádia. Nové dílo smícháním různých písniček často vytvářejí a jsou pak jeho autoři. To ale nemění nc na faktu, že při tom mohli porušit práva autorů původních písniček a mohou nést následky.

Konkrétně YouTube má relativně přesné automatické detekce. Dříve byl u celého videa vypnut zvuk, nyní vydavatelské společnosti přešli spíše na model ponechání zvuku a dělení se s Googlem o výnos z inzerce.
HonzaTERC
Profil
Chtěl jsem se zeptat. Chtěl bych nazpívat o jedné hře songu, o té hře to tak můžu nazpívat, jenže jde o hudbu. Když použiji instrumental z písně, tak porušuji vztahující autorská práva na tu píseň? Nechci mít problémy. Chtěl bych pak proto vytvořit i videoklip z té hry a ohledně té hry fakt můžu, jen tu píseň potřebuji vědět. Předem díky.
Geffen
Profil *
Zdravim...
Chci se věnovat živému kytarovému hraní na téma Fingerstyle (Klasická Kytara) s tím, že budu samozřejmě přebírat různé skladby či písně z jakéhokoliv hudebního období. Je to legální či nelegální.
Díky
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0