Autor Zpráva
warezov
Profil
mám web na adrese http://www.tvorba-webu-on-line.ic.cz


-Tato stránka je dělaná z Mantisa web templaty...
- stránka obsahuje "texty licence programů"

Můžu použít copyright?
warezov
Profil
No něco jsem četl o něm na wikipedii a tam psali že se stejně nemusí používat, že i když není uveden je stránka chráněna
Plaváček
Profil
warezov

jééé já se splet myslel jsem copyright...omlouvám se

Dobře, tak jinak. Co myslíš otázkou: "Můžu použít copyright?"
warezov
Profil
Moc se neorientuju v zákonech...Když je to webtemplata ,nebudu porušovat její práva umístěním mého copyrightu?
Railbot
Profil
warezov
Četl jsi správně. Copyright je zbytečný. Tvé dílo bude vždy tvým dílem a záken je chráněno ať to někam napíšeš nebo ne. Otázkou je, co je na tom webu tvého. Design to nebude, kód také ne. Takže zbývá obsah pokud nějaký je. A ten ti může kdokoli ukrást tak či onak a žádná výhružná věta tomu nezabrání.
souki
Profil
warezov
Záleží na podmínkách té šablony. Často musíš jejich (c) zachovat a za něj si třeba můžeš pro dobrý pocit dopsat, že obsah je jen a jen tvůj.
Chamurappi
Profil
Reaguji na warezova:
Copyright zbytečný není, znak copyrightu (tedy ©) z právního hlediska je. Viz podobné vlákno.
ninja
Profil
"Copyright" existuje pouze v anglo-americkem systemu prava, nikoliv v evropskem.

Prestoze je hojne pouzivan i na ceskych dilech, stejny vyznam splni i znama veta: "Ukradene auto patri Ctyrlistku." Proste pouze pomuze rychle nejit jmeno a kontakt na autora dila pro pridane jednani o udeleni licence.
Chandler
Profil *
ninja
A co když ti ukradne text někdo, kdo podléhá zrovna anglo-americkému systému práva? Jak se bude postupovat potom?
Railbot
Profil
Chandler
Nijak, protože v 90% případu to nikdo k soudu dávat nebude a ztrácet tím tak čas a minimálně ze začátku i své peníze. Natož pokud ti web rippne někdo ze zahraniční, potom je ta vymahatelnost zcela mizivá. Je potřeba mít realistický pohled. Žádný "copyright" ani "všechna práva vyhrazena" ničemu nezabrání, ale tím neříkám, že napsat to na web je chyba, zbytečné možná.
vertigo4
Profil
Chandler
záleží na tom, komu to ukradl... jelikož my patříme do evropského systému práva, postih se bude odvíjet od toho evropského
Chandler
Profil *
Railbot
No jasně, mně jde spíš o teoretickou rovinu.

vertigo4
Pokud sedím v Americe u počítače a šlohnu nějaký článek z Evropy, tak podléhám evropskému právu?
vertigo4
Profil
ne ty podléháš americkému, ale jestli to například ukradneš mně jako občanu ČR, tak já mám autorská práva k článku podle Českých zákonů...

Jednoduše řečeno:
Pokud ty jako občan USA ukradneš článek jinému občanu USA, který nemá na ten článek autorská práva, tak potom okradený občan se bude bránit špatně.
Pokud ty jako občan USA ukradneš článek mně jako občanu ČR, který nemám na webu ani zmínku o autorských právech, mohu se bránit, jelikož ta práva mi automaticky patří...

Následné soudní pře patří do mezinárodního práva a jak takové soudní řízení probíhá netuším...
Chandler
Profil *
vertigo4
"...jelikož ta práva mi automaticky patří..."
Ano, v Česku. Ale u mě v Americe přeci ne :-). To mě zajímá.
ninja
Profil
Chandler:
A co když ti ukradne text někdo, kdo podléhá zrovna anglo-americkému systému práva? Jak se bude postupovat potom?

Prvne je potreba zjistit jestli se to bude resit na urovni trestiho prava a/nebo soukromeho prava. Nasledny postup podle koliznich smluv mezinarodniho prava mezi statem kde ma obcanstvi zlodej, kde ke spachani doslo, atd. Konkretni postup z hlavy nevim.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0