Autor Zpráva
vydrus
Profil
Možná jsem nechápavý. Možná ne. Rozhodněte tedy, prosím!

Stáhl jsem si šablonu, která je pod touto licencí: http://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.5/deed.en
Musím odkázat na autory?

Zde je pár keců na oficiální stránce šablony: http://studio.st/i-feel-dirty/?p=5

O odkazu se nikde nic nepíše. Nerad bych byl zloděj. Pokud se v tom někdo orientuje líp, než já, nechť sdělí svůj názor.
SwimX
Profil
The best way to do this is with a link to this web page.
Myslím že musíš :)

A na začátku je: You must attribute the work in the manner specified by the author.
To nechápu, možná má každá šablona svoje podmínky, které si určí její autor.

A asi to tak opravdu ej, protože: Any of the above conditions can be waived if you get permission from the copyright holder.
tato věta to dokazuje. Zřejmě je to na domluvě s autorem šablony.
vydrus
Profil
SwimX
The best way to do this is with a link to this web page.
Není to spíš link na stránku s licencí, když šablonu dál distribuuji?

To nechápu, možná má každá šablona svoje podmínky, které si určí její autor.
No právě :) proto si myslím, že nemusím odkázat, protože nic nebylo definováno.
SwimX
Profil
vydrus
Není to spíš link na stránku s licencí, když šablonu dál distribuuji?
Ano, to sem špatně pochopil, to bude jak říkáš ty.

to Share — to copy, distribute and transmit the work
můžeš kopírovat a distriboavat, jelikož distribuješ, tak by tam měl být odkaz na licenční podmínky - The best way to do this is with a link to this web page. No Derivative Works. You may not alter, transform, or build upon this work. - a nesmíš tu šablonu přejmenovat a stavět na ní svoji práci, takže pokud v té šabloně je odkaz, zřejmě tam musí být.

Bylo by divné kdyby ti dali šablonu a: Dělej si co chceš :)
vydrus
Profil
SwimX
Připadá mi to, jako bysme se motali kolem spousty paragrafů o autorských právech :)

Šablonu nedistribuuji (skládá se z PHP kódů, které skrz prohlížeč nelze distribuovat - slovní klička).
-->„a nesmíš tu šablonu přejmenovat a stavět na ní svoji práci“ - v případě věty nad tímto s tím nemám co do činění.


Shrnutí - šablonu využívám výhradně pro své potřeby. Nepochopil jsem, jak to autoři myslí - že šablonu poskytují skrz tuhle licenci --> bystrá a jediná dedukce --> nemusím tam mít odkaz (viz výše) a prdím na ně :)

Takhle si to představuji.
SwimX
Profil
vydrus
Takhle si to představuji.
:) Pak to tak také udělej :)
vertigo4
Profil
vydrus
No přehrabování se v paragrafech je sice pěkné, ale myslím, že pokud využíváš zdarma šablonu, mohl bys tam nechat odkaz...
Jinak jen pro zajímavost: neuvedení odkazu ve stejné šabloně bylo vytýkáno v tomto vlákně...
vydrus
Profil
vertigo4
Máš pravdu. Asi to tak nechám.....
Joker
Profil
vydrus
Ach jo. Proč každý akorát vymýšlí, jak všechno odrbat?

Nedávno jsem vyplodil článeček o licencích, je tam i o Creative Commons:
http://www.it-joker.cz/Pocitace-weby/71-Obsah-zdarma-a-licence,-aneb-j ak-se-v-nich-vyznat.html#cc

Každopádně, ta licence je úplně jednoduchá:
You are free:
to Share — to copy, distribute and transmit the work
Under the following conditions:
Attribution. You must attribute the work in the manner specified by the author or licensor (but not in any way that suggests that they endorse you or your use of the work).
No Derivative Works. You may not alter, transform, or build upon this work.


Přibližný překlad:
Je Vám dovoleno:
Sdílet - kopírovat, distribuovat a přenášet toto dílo
Za těchto podmínek:
- Určení autora (poznámka: v češtině asi není pro tenhle případ vhodný doslovný překlad slova "attribution"). Musíte označit autora díla způsobem, jaký určí autor nebo poskytovatel licence (ale ne způsobem, který by naznačoval, že autor podporuje Vás nebo Vaše použití díla)
- Žádná odvozená díla: Nesmíte toto dílo měnit, upravovat, nebo na něm stavět odvozená díla.


To jsou snad úplně jasné podmínky.
Navíc uvedení původního autora bych považoval za úplnou samozřejmost a nedal bych to tam jen v případě, že by mi sám ten autor výslovně řekl, že to tam psát nemusím/nemám.
vydrus
Profil
Joker
Ach jo. Proč každý akorát vymýšlí, jak všechno odrbat?
Dobrá, já to tam nechám, jen mě zajímalo, kdybych si tam místo toho dal nějaký bláboly, jestli by to nebylo porušení licence :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0