Autor Zpráva
Anonim
Profil *
Ahoj, nevíte někdo zda je možné si při licenci GPL vynutit nemožnost např. zobrazení html patičky, jako třeba:


[code]<?php
// následující kód se nesmí zněnit, vymazat, ...
?> <p>Patička Moje Jméno</p>
<?php
// konec kódu, který nesmí být vymazán...[/code]

Mám za to, že to licence GPL neřeší, že řeší jen hlavičku např. php, kde nesmí být smazáno jméno autora v hlavičce např. php kódu, ale když nesmí být smazána hlavička php kódu, proč by to nemohlo platit i pro kousek html kódu ???

nevíte někdo jak to je ...
Tomasds
Profil
Ničemu z tvé řeči nerozumím, občane.

nemožnost smazání např. patičky
a
nemožnost např. zobrazení html patičky

se mi jeví jako protiklad.

V šablonách, které pocházejí z velkých serverů, bývá explicitně napsáno, že v patě musí být odkaz na server.
srigi
Profil
Ak je nieco pod GPL licenciou, mozes to lubovolne zmenit, ale musis zdrojak tohto diela na poziadanie zverejnit. Nesmies ale odmazat text o licencnom ujednani (tak ako to spravil Hulan v nejakom CMSku).

Ak pouzijes vo svojom vlastnom kode GPL kniznice, bohuzial aj tvoj vlastny kod sa stava GPL a teda ho musis na poziadanie zverejnit. Na toto pozor, ak by si kcel robit nejaky vlastny eshop a pouzijes GPL kniznice, moc by si na nom nezarobil, nakolko by sa stal open-source. V tomto ohlade je lepsia licencia LGPL, kde to neplati.
Nox
Profil
A také je otázka jestli to je morální, když si zadarmo něco vezmeš a ani tam nechceš nechávat jméno autora...
Joker
Profil
Anonim
U GNU GPL verze 3 to jde- viz část 7,
...for material you add to a covered work, you may (if authorized by the copyright holders of that material) supplement the terms of this License with terms
...
b) Requiring preservation of specified reasonable legal notices or author attributions in that material or in the Appropriate Legal Notices displayed by works containing it; or

Přibližný překlad:
...pro materiál, který k dílu přidáte, můžete (jestliže to povolí držitelé autorských práv k tomu materiálu) licenci rozšířit o tyto podmínky:
...
b) Zákaz odstranit určená právní upozornění anebo odkazy na autora v dotyčném materiálu anebo souvisejících právních upozorněních, zobrazovaných v díle, které materiál obsahuje


...takže IMHO stačí dílo šířit pod GNU GPL 3 s přidanou podmínkou v tomhle smyslu.

Ale pokud jde jen o HTML šablonu, možná by bylo přehlednější použít nějakou Creative Commons licenci.

Kdyžtak jsem nedávno napsal článeček na téma licencí pro volně šiřitelný obsah: http://www.it-joker.cz/Pocitace-weby/71-Obsah-zdarma-a-licence,-aneb-j ak-se-v-nich-vyznat.html
Anonim
Profil *
Jde o to že mám vlástní projekt a zdála se mi GPL jako dobrá licence pro tento projekt...

Jde mi o toto
- zachovat jméno autora a odkaz na autora (tedy na mě) v php kódu, což je zajištěno pomocí GPL

Projekt má ale samozřejmě 'htlm' výstup, a tady mě zajímalo, jestli mi může pod GPL projít to, že se vygeneruje patička s mým jménem a odkazem, která nesmí být odstraněna. Tedy, že v php kódu před vygenerováním patičky vložím nějaký text, který řekne: tady se bude generovat patička a proto tento kód nesmíte upravit, ani jej nesmíte vymazat

Joker
Takže myslíš si, že bych pomocí GPL 3 si toto mohl vynutit (vím, že už si to někdo vynucuje i pomocí jiné gpl, např. myslím minibb, ale zajímalo mě jestli to není jen plácnutí, jestli je to opravdu pomocí GPL ošetřeno)
Jinak díky, článek si pročtu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0