Autor Zpráva
BestVenca
Profil
Jak je to? Našel jsem odkazy na Rapidshare, o kterých vím, že odkazují na pravděpodobně nelegální obsah (Madagascar 2). Je legální tyto soubory stahovat? Můžu na svém webu na tito linky odkázat? Soubory jsem na RAPIDSHARE nenahrával já!
Měsíček
Profil
Je to nefér - tím to, ale končí.

Moderátor Chamurappi: Čárku před „ale“ zkoumá sousední vlákno.
BestVenca
Profil
No, nefér to je :D tím to končí pro koho? Pro mě?
Miloš
Profil
Je-li to film nebo mp3, můžeš to stahovat naprosto legálně.
Je-li to licencovaný soft, tak nevím, jestli ho smíš stáhnout, ale jednoznačně si to nesmíš nainstalovat.

Pokud jde o linky, právníci v tom nemají zajedno, takže bych se nebál na web linky dát; nanejvýš nějaký právník bude dělat bububu a pak záleží na tobě, jak pevné budeš mít nervy. Každopádně bych se ale nebál nějakého automatického postihu – když se podíváš, kolik českých warfór je…
BestVenca
Profil
Miloš: jsem laik a ohledně těch linků... hlavní, kdo by měl být postihnut je ten, kdo je tam nahrál, ne? To že na ně odkazuji je věc druhá, řekl bych ne tak závažná
Chamurappi
Profil
Reaguji na BestVencu:
o kterých vím, že odkazují na pravděpodobně nelegální obsah
Jak se pozná, že to o nich víš?
BestVenca
Profil
Takže jinými slovy řečeno, můžu na soubory odkazovat?
joe
Profil
BestVenca
Proč bys na ně měl odkazovat, když víš, že jsou nelegální?
Miloš
Profil
BestVenca
Mám-li parafrázovat Švejka, pak můžeš, i kdyby se to nesmělo.
Jak už jsem napsal – při tom, kolik existuje (a dlouhodobě očividně bez problémů) warfór, vůbec bych (měl-li bych tu potřebu) se nerozpakoval dát na svůj web takové odkazy.
armin
Profil
BestVenca: Kdyz budes ridit auto co doveze pred banku lupice, ti nasledne banku udelaji, nasednou a odvezes je pryc ze sparu policajtu, tak ty jsi prece chudacek v tom nevine. Ty jsi mozna trochu tusil ze se jedna o ilegalni aktivitu, ale tys preci banku neudelal, ty jsi byl jen ridic.

Vis kam tim mirim? No preci k napomahani k porusovani bud autorskych prav nebo pachani trestne cinnosti. A zdejsi reakce clenu diskuse.jakpsatweb.cz nemaji zadnou vahu. Az se neco semele, tak co reknes? Ze ti nake decka na foru rekli ze je to ok a organy cinne v trestnem rizeni te okamzite pusti, ze to je pak uplne neco jineho? Probud se. Navstevnost se da sehnat i lepsim zpusobem.

Moderátor Chamurappi: Zkus to také někdy s diakritikou, čte se to o 100 % lépe.
Miloš
Profil
armin
Děcka na fóru? To teda dědkuju pěně.
A ty znáš někoho, koho za zveřejnění linku odsoudili?
DoubleThink
Profil *
Kdyz budes ridit auto co doveze pred banku lupice, ti nasledne banku udelaji, nasednou a odvezes je pryc ze sparu policajtu, tak ty jsi prece chudacek v tom nevine. Ty jsi mozna trochu tusil ze se jedna o ilegalni aktivitu, ale tys preci banku neudelal, ty jsi byl jen ridic.

Ha! armin, mistr metafor. Bravo! Jen jsi špatně obsadil role:

Lupič: uploader nelegálního obsahu
Řidič: RapidShare AG
Cedule "Komerční banka - 2km": URL
armin
Profil
DoubleThink: Dekuji za poklonu. Ja jsem svuj nazor vyjadril. Prekrucovat veci ve svuj prospech ovsem je naprosto v poradku a tuto situaci lze chapat jakkoliv. Ja se na to divam z nejhorsiho mozneho pohledu (nebyt me, tak na ty odkazy nikdo neprijde - ja jsem primarni zdroj). Pokud se na to diva z jineho uhlu pohledu - ale ja nic nenahraval, ja jsem zobliga... klidne. Uzavrel bych to tak, ze pokud ma <b>BestVenca</b> vyhledove zajem o problemy, muze s klidnym svedomim zverejnovat linky. To co je legalni / na hrane legality dnes, muze byt zitra v rozporu s legalitou. Operovat s tim ze zadne postihy doposud warez for nejsou, je jen a jen fakt, o ktery se opiram i v predesle vete.

Moderátor Chamurappi: Zkus to také někdy s diakritikou, čte se to o 100 % lépe.
Railbot
Profil
Jestli to chápu dobře, tak BestVenca chce jen někam umístit ceduli „"Komerční banka - 2km": URL“, čož těžko považovat za něco trestuhodného.

armin: až se něco semele určitě to nebude tady, kde si pár rozumbradů vyměňuje názory na pár linků. O pár kliknutí dál jsou warez fora, kam desetitisíce lidí denně hází linky na vše možný. A takovým těžko někdo něco prokáže pokud ten upload není jejich. Každý může říct, že nevěděl, co je obsahem archivu. Ostatně někdy ty názvy jsou zakamuflované schválně. Nemysli si, že už to někdo trestat nezkoušel. Vím, že největší warez forum u nás musello už několikrát čelit žalobám právě kvůli linkování a víš jak to dopadlo? Nic z toho nebylo.

Na nějaké linky každý z vysoka kašle. Když už, tak pozornost se zaměřuje na chcíplé DC (kolejní huby apod.) a FTP, kterých jsou taky mraky.
bohyn
Profil
Railbot
Každý může říct, že nevěděl, co je obsahem archivu. Ostatně někdy ty názvy jsou zakamuflované schválně.
A hlavne nikdo nemuze dokazat ze pred pul rokem tam nebyly tvoje fotky z dovolene. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0