Autor Zpráva
matthew
Profil
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Přemýšlím o vytvoření online verze karetní hry Magic the Gathering. Chci používat jejich karty i pravidla a hra by byla zadarmo možná časem s možností Donate, problém by mohl být že společnost Wizards of the Coast http://wizards.com/ má MTG pod autorskými právy a také má oficiálně vytvořenou podobnou online hru (musí se ale stáhnout 1GB klient). Takže mohli by po mě chtít třeba abych smazal tu stránku protože porušuji jejich autorská práva? Jestli ano dá se tomu nějak předejít? Děkuji za odpověď.
Nox
Profil
Myslím že by to chtěli docela oprávněně, ale co s tím přesně....jedna možnost se je zeptat a nabídnout že tam budou mít reklamu atd...ale moc to nevidím...
ninja
Profil
matthew: to co chcete udelat je nelegalni.

Jak to obejit je vzit jen pravidla hry (na ty se autorska prava nevztahuji), udelat si vlasnti grafiku karet a nazvy. Tedy neco jako Monopoly VS Dostihy a Sazky.
Nox
Profil
Nebo si vymysli vlastní hru a máš to ;)
pEeLL
Profil
matthew
kdysi kdyz jeste oficialni hra od WoC jeste byla v plenkach chtely tohle udelat na jednom zahranicnim foru. napsali wizardum o povoleni a ti rekli ze neexistuje.
navic ikdyz to mozna nevypada udelat mtg webovku tak aby fundovaly spravne pravidla aj. povazu za mnohem tezsi nez treba t-r-a-v-i-a-n aj.
matthew
Profil
no jo, tak si holt vytvoříme vlastní hru :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0