Autor Zpráva
Crempa
Profil *
Ahoj,

jak řešíte vkládání map do kontaktů. Řekněme třeba u nějakého eshopu. Spousta webů to řeší prostým výřezem z výsledků vyhledávání mapy.cz. Někdo zase vloží interaktivní mapu apod. Kdybych měl třeba uvažovat ten výřez, tak to asi není úplně dobře co? Sice nepoužiju API, ale na ten podklad se vztahuje licence (v případě map.cz to bude asi PlanStudio).

Jak to tedy řešíte vy? Nejjednodušší (a licenčně v pořádku) mě zatím přijde asi využít staticky generovanou mapu od google (interaktivní nepotřebuji) - ty však zase nejdou tak podrobné jako třeba seznamácké.

Takže abych to shrnul, lze se nějak zdarma (případně za úplatek a to za jaký a kde) dostat k podrobné (ala seznam) statické mapě (výřezu) použitelné v komerční prezentaci (eshop) pro zobrazení sídla firmy v sekci kontaktů ??
Nejde mě o nějaké online aplikace pro dodavatele, interní systémy apod. skutečně jen ten výřez.

Díky

ps: doufám že jsem trefil správně kategorii.. pokud ne, tak se omlouvám
ninja
Profil
1. Prosty screenshot je opravdu proti autorskemu zakonu.
2. Domnivam se ze mapove podklady Googlu nejsou o nic horsi nez ty Seznamu.
3. Resime to stejne. But Google Static Maps, neob rovnou dynamicka (at uz Google, Mapy, nebo Amapy).
4. Vlastni licence na pouzitit vyrezu mapy (byt jen na webu) jsou velmi drahe. V radu desitek tisic korun.
Crempa
Profil *
Díky za reakci,
pokud tedy použiji ty statické mapy googlu i v takto komerční prezentaci (eshop) - ve veřejné části pochopitelně (kontakty), tak je vše v pořádku?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0