Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj, sice to je mimo počítače, ale možná, že by nějaký grafik mohl vědět.

Pro dějepisný dokument sháním znak Československa (nejlépe v SVG, ale klidně postačí jpg, gif...) pod nějakou veřejnou licencí. Na wikipedii jsem našel znak v SVG, bohužel pod licencí GFDL. Při pročítání jsem narazil na podmínky jako je nemožnost vložení takového obrázku např. do GPL nebo to, že by při tištění dokumentu musela být i vytištěná i samotná licence (viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/GNU_Free_Documentation_License#Kritika_GFDL ) (Jestli to chápu dobře, musel by např. učitel pro kažý tisknutý dokument vytisknout i licenci GFDL a možná také rozdat tuto licenci i dětem ?)

Neznáte prosím nějaký zdroj, kde by se dal získat znak Československa pod jinou licencí např. pod public_domain.

Děkuji, Honza
Mike8748
Profil
H13
na senatu si to zkousel? jejich "pravni podminky" jsou docela jednoduchy http://www.senat.cz/pravni_ujednani.php?ke_dni=&O=

znak se skryva zde http://www.senat.cz/zajimavosti/znaky_a_vlajky/index.php?ke_dni=&O=

pripadne skus hledat primo na jinejch oficialnich strankach statu/vlady
Bubák
Profil
Na státní symbol se AZ nevztahuje, klidně bych to použil.

Edit, přesněji § 3 AZ:
Výjimky z ochrany podle práva autorského ve veřejném zájmu
Ochrana podle práva autorského se nevztahuje na
..., státní symbol, ...
Plaváček
Profil
H13

Našel jsem tohle

http://lege.cz/typo/znak.htm

Docela mě zaráží, že na oficiálních stránkách vlády, parlamentu nebo senátu nelze nic podobně užitečného najít (nebo jsem nenašel).
H13
Profil
Předem díky všem

Mike8748
Ať čtu jak čtu, tak nevidím žádnej odkaz na možnost použití obrázku ... každopádně díky moc za odkaz, zřejmě bude lepší vložit obrázek z této stránky do dokumentu a odkazovat se na senát, než použití GFDL

Bubák
S tou GFDL licencí mě to taky překvapilo, myslel jsem si, že znaky a vlajky jsou prostě pod public domain. V dokumentu, pro který bych to chtěl použít, jsou však ke všemu zdroje a ke všemu uvedený licence, takže bych chtěl něměnit "jasnost" při uvádění zdrojů a licencí :-(

Plaváček
Tam je aspoň informace, jenže mám dva problémy: Nemám Illustrator a nevidím tam znak Československa (viz. moje chyba, zapomněl jsem definovat, že potřebuji znak Československa s hvězdičkou :-( )

"Docela mě zaráží, že na oficiálních stránkách vlády, parlamentu nebo senátu nelze nic podobně užitečného najít (nebo jsem nenašel)."

Obrázky jsou, ale chybí jakákoliv informace a licenci :-(

Tohle mi opravdu nic neřekne:
- Copyright 2009 SENÁT PČR
- Všechny informace zpřístupňované prostřednictvím tohoto WWW serveru zůstávají majetkem ČR - Kanceláře Senátu.


Souhlas s tím, že by státní znaky a vlajky měly být uveřejněny někde na "státní" stránce a mělo by tam být uvedeno, za jakých podmínek lze obrázky použít. Představte si, že učíte žáky o tom jak uvádět zdroje, jak neporušovat autorská práva, atd. a pak nejste schopni doložit informace o použitém státním znaku. Ad absurdum můžete nabýt dojmu, že státní znak je majetkem ČR - Kanceláře Senátu.

:-(
Plaváček
Profil
H13

Jestli potřebuješ jenom lva s hvězdičkou, tak toho někde v křivkách mám :)
H13
Profil
Potřebuju následující obrázek:

- není důležitý, aby to bylo v křivkách (stejnak to vložím do writeru jako png)
- důležitý jsou dvě věci: jasná veřejná licence tak, aby s tím někdo další neměl problém a nic ho neomezovalo (jako např. u public domain) a jasný zdroj

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7b/Czechoslovakia_COA_1961-1989.svg

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0