« 1 2
Autor Zpráva
ninja
Profil
Taurus: "zákaz kopírování obsahu", apod.

Toto ustanovení se týká pouze §34 písmene c) autorského zákona, ostatní citace zakázat nelze.
Taurus
Profil
ninja
Děkuju :-)
Joker
Profil
Ještě bych doplnil:
Taurus:
Mám pocit, že když si dá autor do patičky webu něco ve smyslu "zákaz kopírování obsahu" apod., přesto po řádném ocitování je možné obrázek / výňatek textu použít (nekomerčně jako grafický doplněk) a nejedná se o porušení aut. práv. Jiná věc je databanka, kde se u obrázků vypisují pravidla k následnému užití - ani citace stačit nemusí. Může to tak být?
Ten text je vlastně licenční smlouva- a jako jakákoliv jiná smlouva, je-li v rozporu se zákonem, platí zákon (byť jsem viděl i střelce, který do smlouvy napsal "Je-li tato smlouva ve sporu se zákonem, platí tato smlouva"- což je samozřejmě blbost). Tzn. když zákon přímo říká, že citace není zásah do autorského práva, nemůže licenční smlouva říct, že je.

Databanka obrázků není jiná věc, je to úplně to samé. Spíš jde o to, co to je citace.
Když obrázek z databanky použiju třeba jako grafický prvek svého webu a připíšu něco jako "Zdroj obrázku: *adresa*", není to citace.
Kdybych ale stejný obrázek použil třeba jako demonstraci v článku o zpracování daného motivu různými autory, mohla by to citace být.
Taurus
Profil
Tož ještě jednou dík .-)
Ještě dodám jednu dobrou věc: http://is.muni.cz/do/1499/el/seminare/index.html
megast1
Profil
Díky za vaše názory.Zase jsem o něco chytřejší.
megast1
Profil
https://sites.google.com/site/filmyadalsi/
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0