Autor Zpráva
Alphard
Profil
Zdravím všechny diskutující i návštěvníky,
původní vlákno již je velmi nepřehledné, takže se na Chamurappiho radu pokusím pravidelně zpracovávat shrnující příspěvky.

• Na začátku června 2012 padl návrh vytvořit nový český web o PHP a částečně databázích určený pro začátečníky a středně pokročilé.
• Myšlenka je oživením původního Majklova návrhu.
• Po zhodnocení současných webů (hlavně seriál na linuxsoftu) panuje docela shoda, že neexistuje český moderní kvalitní ucelený web o PHP.
• Joker sestavil a po Majklových připomínkách upravil základní osnovu zamýšleného webu, kde jsou zároveň zapsaní i zájemci o tvorbu daných témat.
• Jan Tvrdík navrhl použít Nette Coding Standards.
• Padly konkrétní návrhy jak vysvětlovat nebo nevysvětlovat OOP.

Obsahově se dosud (ráno 14. června 2012) nic jiného významné neřešilo.


Vlákno jsem nazval diskuse, jeho zamčení bylo unáhledné a nyní jsem ho odemknul pro diskusi. Shrnutí budu doplňovat do prvního příspěvku. Bude-li potřeba více místa, založím nové shrnující vlákno.
Druhá editace: Joker založil nové diskusní vlákno o obsahu, tady to přejmenovávám na shrnutí.
Alphard
Profil
Joker založil sesterská témata – došlo k rozdělení hromadné a nepřehledné diskuse na oddělená vlákna o obsahu, licenci a použitém systému. Jan Tvrdík následně dodal vlákno Coding standards a Petr se zamýšlel nad sestavením týmu.
• Joker definoval určitá pravidla, která by měli splňovat autoři textů.
Rozšíření základní osnovy o pokročilejší témata.
První článek nového webu představil Joker.
• Diskuse o licenci ani redakčním systému dosud nedosáhla bodu, který by stál za shrnutí.

PS: Možná mě přejmenujete na starého kronikáře, ale jestli diskusní vlákna nebudou dostatečně stručná, pokusím se i nadále psát toto shrnutí, když už jsem začal.
Joker
Profil
Pro informaci a další záznam „do kroniky“, včera (8. 7. 2013) byly konečně nastavené aliasy u domén a napojený redakční systém, takže formálně začal web učebnice fungovat, i když je zatím odstavený od obsahu, takže tam moc neuvidíte :)
Joker
Profil
…a sice těsně, ale stále ještě 18. 7. 2013 web spuštěn.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Ostrá verze učebnice běží na www.pehapko.cz.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0