« 1 2 3
Autor Zpráva
_es
Profil
Jan Tvrdík:
V PHP jde přetypovat i přímo proměnná, viz settype.
To je len „maskované“ „pretypovanie“ hodnoty uloženej v premennej.
Joker
Profil
_es:
To sa mi nejako nezdá. Dátový typ má v PHP hodnota premennej, nie samotná premenná.
Ano, to jsem napsal špatně. V učebnici je to správně.

‚Pretypovanie‘ nesúvisí s premennou
Ale bez proměnných se špatně dělají příklady. Což se týká i dalších témat, proto se proměnné vysvětlují co nejdřív jak to šlo.

Je to učivo zo základnej či strednej školy.
Přesně… Učivo ze školy, konkrétně taková ta matematická definice, která jde jedním uchem tam a druhým ven.
Například: „Reálné číslo L je limitou funkce f v bodě a, jestliže pro každé epsilon větší než nula existuje takové delta větší než nula, že pro každý bod definičního oboru z delta-okolí bodu a je rozdíl funkční hodnoty v daném bodě a čísla L menší než epsilon.“ Kdyby mi to někdo nevysvětlil „normálně“, asi bych dodnes nevěděl, co je limita.

Z toho krátkeho textu, možno vyzerajúceho ‚odbornejšie‘, je ľahko pochopiteľné, prečo nejde presne uložiť napríklad 0,1.
Vsadil bych se, že ze skupiny náhodných lidí to z toho 90% nepochopí vůbec.
Ani pro mě by to nebylo zřejmé na první pohled, a to mám oproti většině výhodu v řádově lepší orientaci v mocninách dvojky.
Jan Tvrdík
Profil
Nehledě na to, že float je taky +INF, -INF a NAN.
Martin Adámek
Profil
ad
$textUvozovky = "Programuji v $jazyk";

...tam bych navrhoval dopsat (asi samostatně, aby byly vidět obě možnosti) ještě zápis se složenou závorkou:
$textUvozovky = "Programuji v {$jazyk}";

Většinou to sice jde i bez ní, ale někdy bez ní člověk může narazit
(tuším asi když jde o prvek pole s hranatou závorkou? Zvyk jsem si tu složenou závorku používat, takže už nevím, kde je nutná...
A pak taky pokud za proměnnou nechce vypsat mezeru, ale hned další tisknutelnej znak, tak aby se poznalo, kde končí název proměnné - třeba při generování CSS kódu, tam se jednotky v rozporu s českou typografií lepí hned na číslo)
Alphard
Profil
Martin Adámek [#4]:
I k poli lze přistoupit bez složené závorky, jen se již neopakují uvozovky kolem klíče, např. "Řetězec $pole[klic] řetězec" je zcela validní zápis. Všechny možnosti jsou uvedené v manuálu a dalece přesahují úroveň základního kurzu.
Vzhledem k tomu, že si nemyslím, že by používání složených závorek "preventivně" všude mělo být doporučeno, tak bych to ani neuváděl. Složitější případy lze řešit spojováním řetězců, což tam uvedeno je.
« 1 2 3

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0