« 1 2 3 4
Autor Zpráva
Medvídek
Profil
Ta verze od Jana Tvrdíka s načítám dokumentace se mi moc líbí (alespoň funkcionalita).
Kubo2
Profil
Mám pripomienku ku každému navrhnutému vzhľadu:
Navigačný panel, a prípadne aj vyhľadávacie pole PHP dokumentácie by podľa môjho názoru malo mať nastavené position: fixed;, aby to pri scrollovaní nezostávalo hore. Totiž poskytovalo by to používateľovi väčší komfort:
• kto bude (manuálne) scrollovať naspäť hore, keď bude chcieť použiť vyhľadávacie políčko dokumentácie?
• kto bude opäť zdĺhavo hľadať miesto, kde práve prerušil čítanie?
• komu sa bude chcieť (manuálne) scrollovať naspäť hore, keď bude chcieť vybrať inú kapitolu (nie nasledujúcu, ale povedzme, bude si chcieť niečo zopakovať)?
joe
Profil
Jan Tvrdík:
Tak to mám asi někde problém, ale obešel jsem to trochu jinak a povedlo se mi tvůj výsledek zobrazit. Tak nějak jsem si to původně představoval, líbí se mi to.

Ještě by si s tím chtělo trochu pohrát, ale vypadá to dobře.
Ten blok s dokumentací by byl dobrý udělat šedý až do pravého kraje, tam je to asi třeba počítat JS, nenapadá mě CSS řešení a také ho umístit fixně, aby měl maximálně na výšku 100 % - výška hlavičky. Ještě se mi nelíbí, že při kliku, jak se dokumentace rozšiřuje, přeskakuje text v ní.

A hlavně bych změnil ten Arial na nějaký čtivější font, mně se třeba už Arial okoukal a použil jsem font od MS, který ho také má ve své dokumentaci, z té jsem vycházel :-)
Jan Tvrdík
Profil
Prototyp layoutu, tak jak si ho představuji. Konkrétní rozměry je ještě potřeba doladit, ale neměly by být daleko od finálního stavu.
(Je to postaveno na flexboxu, takže funguje asi jen v nejnovějším FF, protože jsem byl líný psát prefixy pro Chrome)

Otázkou je, zda to jde přepsat pomocí CSS tak, aby to fungovalo ve většině prohlížečů.
Str4wberry
Profil
V zásadě tam nevidím nic, co by špetka JS nevyřešila pro IE 6+. Flexboxy fungují až od Exploreru 10, tedy 95 % návštěvníkům JPW.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Musíš také zvážit význam těch návštěvníků. Když učebnice nebude fungovat mně v mém Exploreru 7, nedostanete moje připomínky :-)

Flexboxy fungují až od Exploreru 10
Pokud si dobře vzpomínám, tak krátce po vydání poslední bety Exploreru 10 překopalo W3C docela radikálně pracovní návrh. Takže desítka je nějak podporuje, ale bude v tom guláš.


Reaguji na Jana Tvrdíka:
není cílem učebnice být českou verzí PHP dokumentace (především ve významu popisu funkcí)
Protože je PHP dokumentace příliš rozlehlá? Nebo protože se moc rychle vyvíjí? Nebo protože ji nejde zpracovat lépe?
Jan Tvrdík
Profil
Chamurappi:
Musíš také zvážit význam těch návštěvníků.
V tom flexboxu je to jen proto, že jsem si ho chtěl vyzkoušet a nevymyslel jsem, jak to realizovat (bez JS) bez něj. Nasadit to na produkci považuji za hloupost.

Protože je PHP dokumentace příliš rozlehlá?
Přesně proto. Je spousta věcí, které nejsou zdokumentovány pořádně ani anglicky. Idea, že to česky dokážeme lépe (ve významu rozsahu), je dost naivní. Jsme teoreticky schopní zpracovat lépe (především ve významu pochopitelnosti) obecné koncepty jako podmínky, cykly, session, upload souborů apod,

Nebo protože se moc rychle vyvíjí? Nebo protože ji nejde zpracovat lépe?
Spíše ne a ne.
Joker
Profil
Chamurappi:
„není cílem učebnice být českou verzí PHP dokumentace (především ve významu popisu funkcí)“
Protože je PHP dokumentace příliš rozlehlá? Nebo protože se moc rychle vyvíjí? Nebo protože ji nejde zpracovat lépe?
Taky bych řekl „moc rozsáhlá“. A možná i „moc rychle vyvíjí“, určitě ve srovnání s tím, jak rychle bychom zvládli překládat.
Ostatně, ten překlad existoval, ale překladatelé ho nezvládli udržovat. Nevím, jak bychom to zvládli my a ještě přitom dělat učebnici.

A co já vím, když se někdo chce pustit do překladu PHP dokumentace do češtiny, je mu řečeno, ať se raději podílí na vývoji anglické dokumentace, která sama má dost velké mezery.
Kubo2
Profil
Chcel by som poprosiť o nejakú reakciu na môj príspevok [#2], ktorý nešťastnou náhodou zostal bokom.
Joker
Profil
Kubo2 [#9]:
Po čtyřech měsících: Zatím mi ani nevadilo, že to nemá position:fixed. Ještě to zvážím a případně doplním.

Jinak jsem udělal několik menších změn:
• Dal jsem stránce min-width, aby se při malém okně nerozsypala.
• Když se kód na šířku nevejde, zobrazí se teď posuvník, místo aby kód vytekl ven z <pre>.
• Na Alphardovu žádost: Když je kód širší než <pre> a zároveň je vedle ještě místo, po najetí myší se <pre> roztáhne.
Kubo2
Profil
Joker:
Uvítal by som ešte asi možnosť to menu zo stránky úplne odsunúť nabok, prípadne zmenšiť šírku alebo ho úplne skryť, a roztiahnuť text na celú stránku. Takto totiž menu zaberá značnú časť stránky, a tam dole, kde nie je, text kotví vpravo a oči nádherne škúlia :-) (Občas mám dokonca tendenciu odsúvať si monitor úplne naľavo.)
Alebo aspoň možnosť presúvať si menu po stránke podľa ľubovôle, s tým by nám mohol pomôcť Chamurappi.

A nebolo by zlé implementovať aj superkotvu #najdi() ;-)
Joker
Profil
Kubo2:
Uvítal by som ešte asi možnosť to menu zo stránky úplne odsunúť nabok, prípadne zmenšiť šírku alebo ho úplne skryť, a roztiahnuť text na celú stránku.
To by možná bylo fajn, ale momentálně mají asi přednost texty :-)

A nebolo by zlé implementovať aj superkotvu #najdi() ;-)
To by asi taky bylo fajn.
Alespoň malá náhražka je, že všechny nadpisy mají kotvy, takže se dá odkazovat na ně.
« 1 2 3 4

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Ostrá verze učebnice běží na www.pehapko.cz.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0