Autor Zpráva
gardener
Profil
Zdravim, chtel bych se zeptat, zda je mozne nejakym zpusobem dostat hodnoty z formu pre $POST, pokud mam na nekterych inputech nastaveno disabled="true"?
Updatuji totiz podle jednoho pole SQL, ale ten form. vstup kam se vypisuje to ID bych rad ponechal na disabled, kvuli bezpecnosti.

Diky za kazdou radu..
SwimX
Profil
gardener:
a nebylo by lepší to ID dát někam jinam? nejlépe do <input type='hidden' nebo do action formuláře a pak si ho brát z $_GET proměnné (samozřejmě prohnat přes addslashes)
ninja
Profil
gardener: a nechcete ve skutečnosti použít readonly="true"?
WanTo
Profil
To, že je nějaké pole označené jako disabled, snad znamená, že se společně s formulářem neodešle? (edit - možné to je, nevím, nikdy jsem tohle nemusel řešit)
gardener
Profil
ninja> Ano to je přesně ono..
WanTo> Ano, při disabled se neodesílá hodnota.
Chamurappi
Profil
Reaguji na gardenera a ninju:
mam na nekterych inputech nastaveno disabled="true"
nechcete ve skutečnosti použít readonly="true"
Oba zmíněné atributy mají jen jednu dovolenou hodnotu a ta je shodná s jejich názvem. Prohlížeče tolerují i „true“, ale nikoliv proto, že „true“ je pravda — stejně totiž fungují všechny hodnoty, včetně „false“.
peta
Profil
gardener
viz SwimX <input type='hidden'>
Kdyz je neco disabled, tak je to disable. Pokud to ovladas pres JS, tak rekneme checkboxem rikas, ze to ma byt disabled (jakpsatweb/js Zašednutý select v závislosti na radio buttonu), pak stejnym JS muzes prepsat hodnotu skrytemu inputu.
Osobne mi to ale neprijde moc akcni neco disablovat. Spis bych to vymyslel jinym zpusobem. Vim, jsou pripady, kdy je to lepsi pro uzivatele.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0