Autor Zpráva
anonymní
Profil *
Zdravím,
potřeboval bych vědět jak v písmu Calibri napsat ž aby se mi místo něj nezobrazil rámeček.

Děkuji.

Moderátor Chamurappi: Titulek „Písmo“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Zechy
Profil
Mě teda calibri ve wordu funguje tak jak má, ale pokud máš místo znaku paskvil, tak to ten soubor s písmeny nezná.
panther
Profil
Zechy
tipuji, že se problém anonymního týká zobrazení na webu.

anonymní
nezobrazují se ti náhodou špatné znaky i místo č a ř? Mohlo by být na vině kódování.
Zechy
Profil
panther: no to mě taky nenapadlo :). Ale že on psal jenom ž :)
anonymní
Profil *
Ne, jen to ž ř a č se zobrazuje normálně
Chamurappi
Profil
Reaguji na anonymního:
jen to ž ř a č se zobrazuje normálně
Zkus to souvětí sestavit tak, aby mělo jen jeden význam.

Vyskytuje se ti problém ve tvém systému na všech (cizích) stránkách? Nebo jen na nějaké tvé (na všech systémech)? Pokud na tvé, prosím o odkaz na živou ukázku.
anonymní
Profil *
Dobrý den,
děkuji za rady. Výše uvedený problém se vyskytuje výhradně jen na mých webových stránkách. Stručně-jasně napíšu-li do zdrojového kódu písmeno ž, na mých stránkách se zobrazí jako rámeček ve tvaru obdelníka.

Děkuji za rady.

S pozdravem Vojtěch Brychta
panther
Profil
anonymní
čti do konce, co kdo píše. Například, Chamurappiho poslední věta:
Pokud na tvé, prosím o odkaz na živou ukázku.

Kde je ten odkaz na problematickou stránku?
anonymní
Profil *
Problém vyřešen, nicméně díky za rady.

P.S. Vlídnost na fóru je chabá, na jiných fórech se hned nepyskuje za špatné nazvání tematu. Ano, uznávám že nadpis má být výstižný, ale i stručný.
Hitman
Profil
anonymní

P.S.
Nicméně nadpis Písmo nevystihoval podstatu problému, byl až příliš stručný.
panther
Profil
anonymní
Vlídnost na fóru je chabá
to bych neřekl.

na jiných fórech se hned nepyskuje za špatné nazvání tematu
je to kvůli dalším lidem, kteří mají podobný problém. Nikdo nebude hledat „písmo“, ale něco výstižnějšího.

Kromě toho bys mohl napsat, v čem byl problém, mohlo by to někomu pomoci.
DoubleThink
Profil *
na jiných fórech se hned nepyskuje za špatné nazvání tematu
Ano, u nás se pyskuje. To aby návštěvník věděl, za co dostane ban.

Problém vyřešen, nicméně díky za rady.
Podělíš se s námi o řešení? Dodal bys tak své přítomnosti na tomto fóru aspoň nějaký význam.
anonymní
Profil *
---------------------------------------------
anonymní
Profil *
že by změna písma??
Chamurappi
Profil
Reaguji na anonymního:
Vlídnost na fóru je chabá, na jiných fórech se hned nepyskuje za špatné nazvání tematu.
Na jiných fórech mají chabou dohledatelnost, protože na úroveň titulků většinou kašlou.

uznávám že nadpis má být výstižný, ale i stručný
Rozhodně nemá být stručný. Má být přecpaný klíčovými slovy při zachování srozumitelnosti. Zejména na fóru tohoto zaměření by si lidé měli uvědomovat, jak důležité jsou titulky.

že by změna písma??
To není řešení, tím jen obejdeš (neidentifikovaný) problém. Na jiných webech užívajících Calibri vidíš „ž“ normálně?
panther
Profil
Chamurappi
Na jiných webech užívajících Calibri vidíš „ž“ normálně?
takových webů, popravdě řečeno, moc neznám.
anonymní
Profil *
Na jiných fórech mají chabou dohledatelnost, protože na úroveň titulků většinou kašlou.

Ne, mají jiný systém vyhledávání. A né že když dám do vyhledávače písmo tak mi vyjede 50 stran.
Chamurappi
Profil
Reaguji na panthera:
takových webů, popravdě řečeno, moc neznám
Vistí fontotéka obsahuje ukázky písem i se žluťoučkým koněm, který úpěl ďábelské ódy.


Reaguji na anonymního:
Ne, mají jiný systém vyhledávání.
Zdejší vyhledávání má skutečně omezené schopnosti, brzy bude odsunuto na vedlejší kolej a nahrazeno Googlem.

né že když dám do vyhledávače písmo tak mi vyjede 50 stran
Co bys čekal za výsledky na tak zvláštní dotaz, jako je „písmo“? Ve svém titulku ho tu má dost dotazů, které nemají s tvým problémem nic společného (pár příkladů: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27). Až někdo další narazí na stejný zádrhel jako ty a nechá si vyhledat Calibri a ž, najde toto vlákno.

Ukázal bys mi prosím nějaké fórum s jiným systémem hledání, kde máš šanci s dotazem „písmo“ najít problém týkající se „ž“ v Calibri? (Opravdu mě to zajímá, snažíme se tady zlepšit, co se dá.)
K tématu: Na výše uvedeném odkazu vidíš žluťoučkého koně?
Taurus
Profil
anonymní
Vlídnost je chabá, protože neumíš psát titulek? Mě štvou hloupé nadpisy (denně) a to je nemusím jako moderátor opravovat.
Mistr
Profil
panther
takových webů, popravdě řečeno, moc neznám
Něco málo se přeci jen najde. Například v jiném zdejším tématu je řešen web, v němž se písmo Calibri používá. Viz http://www.pavelpulkrabek.cz či http://musicabohemia.sweb.cz

anonymní
Jak na mnou výše odkázaných stránkách čteš texty (obsahující písmeno ž)?
Bubák
Profil
Moje magická koule tipuje, že jde o záměnu win a iso kódování, problém s písmeny ž a š.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bubáka:
Tip tvé koule zní velmi pravděpodobně. Dříve zmíněné č a ř jsou v obou znakových sadách na stejných pozicích, takže u nich se problém neprojeví.
Kdyby se naopak zobrazovalo dobře jen š a špatně ž, č a ř, vysvětlovala by to pro změnu záměna s některou západoevropskou znakovou sadou.

V tomto případě tedy panu tazateli nepomůže výměna písma, ale pročtení povídání o češtině na JPW. Calibri je v tom nevinně.

Moderátor Chamurappi: O dva měsíce později jsem si všiml, že tato debata má nenápadné pokračování :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0