Autor Zpráva
SwimX
Profil
Dnes jsem měl prezentaci HTML vs. XHTML a na závěr se mě vyučující zeptal: "Jde HTML tag přetížit stejně jako můžu přetížit operátor v C++?"
Odpověděl jsem, že ne. Vím, že přes XML lze nějakým způsobem definoval svůj vlastní tag i když to pak asi nefunguje uplně všude (jeslti vubec někde) ale jak je to tedy s přetížením, lze to? (neřešme prosím, zda to má nějaký smysl :)
Chamurappi
Profil
To už jsi tu psal, ne? :-)
Máme tu problém.
SwimX
Profil
Chamurappi:
Problém vidím, ale do večera by jsem si nepamatoval na co jsem se chtěl zeptat, tak jsem to radši napsal hned. Jen jsem nebyl v sandboxu.
Můžu s tím nějak pomoc? :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na SwimXe:
Odpověděl jsem, že ne.
Odpověděl jsi správně, ale nesmyslnost té otázky vzbuzuje podezření, že vyučující očekává něco jiného.
Tipnul bych si, že bude chtít slyšet, že vlastností display jde změnit vzhled elementu z řádkového na blokový a naopak. Jenže to je jen vzhled, nemění tím jeho sémantickou povahu. Odstavec, seznam i tabulka jsou blokové, nehledě na display. Naproti tomu <ins> a <del> nejsou řádkové, navzdory výchozímu „display: inline“.

Vyučující si klidně může vyzkoušet ve validátoru, že mu <div style="display: inline"> uvnitř <span>u neprojde.

A nebo měl na mysli něco úplně jiného.
SwimX
Profil
Chamurappi:
Děkuji.

A nebo měl na mysli něco úplně jiného.
a nebo opravdu nevěděl, vyučující je programátor, tak ho to možná prostě jen zajímalo :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0