Autor Zpráva
Error404
Profil
Ahoj!

Jelikož dělám spíše do PHP neměl jsem zatím nějakou větší příležitost se seznámit podrobně s druhy fontů, které lze v HTML použít, rád bych použil i zajímavé písma, ale myslím, že se to vztahuje jen k pár základním fontům, nebo nové HTML již podporuje vyšší rozsah? ... Děkuji za vysvětlení, odkaz s přehledem možnosti použití fontů bych také přivítal. Děkuji
DJ Miky
Profil
Nejde o HTML, to podporuje jakákoliv písma. Záleží na tom, jaká má uživatel nainstalován. A většina lidí má právě jen ty základní.
Error404
Profil
dobře, pokud nastavím písmo, které má například jen 2/3 uživatelů... co se jim zobrazí? ... náhrada? nebo se jim nezobrazí nic
SwimX
Profil
Error404:
ale pokud děláš do PHP tak si můžeš to něco vypsat pomocí něj. Vygenerovat obrázek v tom fontu, který si stáhneš a Překrýt text obrázkem
ale je to tak na nadpisy dobré, jinak samozřejmě ne. Ale na text bych stejně doporučoval základní font (Verdana, Calibri, Arial) jiné nemusí být zcela čitelné.

co se jim zobrazí?
v css můžeš definovat více fontů:
font-family: Verdana, Tahoma, Arial;

zobrazí se jim první, které budou mít nainstalované. Ale pozor, může to mít jinak velká písmena podle fontu, tak aby to nevypadalo u každého uplně jinak (aby to nerozbilo layout atd.)
DJ Miky
Profil
Error404:
?dobře, pokud nastavím písmo, které má například jen 2/3 uživatelů... co se jim zobrazí? ... náhrada? nebo se jim nezobrazí nic?

Zobrazí se jim to písmo, které uvedeš v definici za tím hlavním (pokud budeš nastavovat písmo v CSS), popř. nějaké základní (Arial, Times New Roman). Nebo můžeš použít to obrázkové řešení, jak píše SwimX.

EDIT: Pozdě...
Nox
Profil
Error404:
Náhrada ... v CSS máš možnost uvést několik fontů za sebou a postupně se zkoušejí, když nevyjde ani jeden (většinou se volí pár, které jsou v podstatě jisté, že uživatel bude mít), tak se vybere výchozí, nastavený v prohlížeči

http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_06_archiv.html#1054764639

Jde na webu i použít web, který uživatel nemá, ale nikdy to nebude úplně 100% řešení, buď bude problém u starších prohlížečů nebo daná věc vyžaduje další technologii (javasceript např.)

http://www.smashingmagazine.com/2009/10/22/rich-typography-on-the-web-techniques-and-tools/
H13
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&topic=96643&forum=24&page=-1

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0