Autor Zpráva
Alastor_Kopal
Profil
Text z databáze, normální text - prostě vše funguje (kódování je v pořádku) i všechna š fungují až na jedno - v odesílacím políčku formuláře mám š a tam mi hází � když změním kódování tak se me zase přemění jiný znaky

stránku mám v iso-8859-2

a nevim jak zapsat to speciální š - %B9 jsem zkoušel a také jsem zkoušel udělat formulář GET a zadat tam š - tam mi také vyskočilo %B9 ale když tam to %B9 místo š dám vypíší se mi ta písmena
Taps
Profil
Alastor_Kopal:
stránku musíš mít v kodování uloženou, musíš mít nastavený správnou znakovou sadu v hlavičce stránky a také správné kodování v databází
Alastor_Kopal
Profil
v hlavičce mám zapsáno kódování
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">


ale jak uložit soubor v kódování ? nepoužívám NotePad EDIT: PSPad
breeta
Profil *
V PSPad otevři soubor v menu dej formát->iso-8859-2 a ulož to je vše
Nox
Profil
Začni používat pspad, notepad je nesmysl ;)
DoubleThink
Profil *
Nox:
Začni používat pspad, notepad je nesmysl ;)
Nebo alternativně: přestaň používat PSPad, je to šunt. ;)
Alastor_Kopal
Profil
já nepoužívám ani jedno [#3]
Holi
Profil
To by mě teda zajímalo co požíváš? poznámkový blok? jo a to máš asi webspell cms co? ten mi iso-8859-2 já nevím proč ale u webspellu se mi na toto kódování nikdy čeština nepovedla rozjet takže doporučuji utf-8 kdyby jsi někdy potřeboval vložit nějaké znaky které v cz nejsou a kdyby jsi chtěl opravdu jen češtinu tak windows-1250 a pokud máš webspell tak si to nastav v charsetu stáhni si PSPad dej formát a vyber si jednu z možností potom dej to samé kódování i v databázi jenom tak na vysvětlení:

co jsem se naučil ve škole a co umím ze samouky tak chartsetem říkáš prohlížeči v jakém kódování neboli znakové sadě má dotyčný web přečíst a teď si vem že prohlížeči řekneš iso-8859-2 a jak znám webspell tak soubory má právě uložené ve windows-1250 takže prohlížeč stránky které mají kódování windows1250 čte v iso-8859-2 .... tomuto se nedá říct jinak něž bordel:)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0