Autor Zpráva
fresk
Dobrý den potřeboval bych nějak udělat to,aby se mi odkaz při najetí sám podtrhl,když by na něj nikdo nenajel zůstal by nepodtržený má to hodně stránek,ale nikde jsem nenašel kod nevím jestli se to dělá v html,ale myslím,že jo
SkIpPeR
v CSS když zadáš
a {
text-decoration: none;
}
a:hover {
text-decoration: underline;
}
Miloš
Osobně si myslím, že je to v běžném textu (nemluvím teď o menu, tam je to zpravidla jinak) ptákovina. Proč by neměly být odkazy podtržené? Když podtržené jsou, na první pohled vím, co je a co není odkaz. Když podtržené nejsou, musím vynakládat energii na to, abych odkaz rozeznal. Nejde teď o moji vlastní lenost, ale o běžný postoj návštěvníka, který rychle ztrácí trpělivost a každá drobnost může být tou poslední kapkou, která ho přinutí stránku odpustit.
Jak píše Steve KrugNenuťte uživatele přemýšlet. Není dobré svévolně měnit to, na co jsou lidé zvyklí – to si člověk může beztrestně dovolit leda v případě, když to vyváží přidaná hodnota takové změny; a to autorův pocit, že je to tak „hezčí“, opravdu nevyváží.
fresk
nešlo by to jinak než v css?
fresk
css mi totiž moc nejde
Miloš
Šlo by to javascriptem, ale proč? CSS je přesně ten správný a nejlepší prostředek. Dělat to jakkoli jinak než pomocí CSS je drbání se levou nohou za pravým uchem.
SkIpPeR
stačí akorát zkopírovat to co jsem napsal a dat to do tý stránky kde to chceš mít mezi tagy <style type="text/css"></style>
Miloš
A to <style… dát ještě před <body>, do <head>.
fresk
tak dobře,ale nikde nevidím,že by mě to nikam odkázalo například na novy.html
fresk
a to mam napsat přímo do dokumentu html nebo je potřeba nějaký jiný?
Miloš
Stylopisná pravidla (CSS) lze zapsat násleujícími způsoby:
a) do zvláštního souboru (nejlépe s příponou css) a tento css-soubor v každém html-souboru přilinkovat v sekci HEAD, zpravidla takto:
<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen" href="styl.css">
s tím, že je-li soubor styl.css v jiném adresáři, je třeba zapsat jeho lokaci (nejlépe relativní adresou; podobně, jako třeba u obrázků).
Tento zápis je vhodný všude tam, kde má více HTML souborů tatáž stylová pravidla (tedy obecně na každém běžném webu).
b) v sekci HEAD v každém HTML souboru, a to mezi tagy <style>:
<style type="text/css">
   zde jsou pak jednotlivá pravidla
</style>
Tento zápis je vhodný tehdy, když mají stylová pravidla platit jen pro jeden jediný HTML soubor.
c) třetí možností je tzv. inline zápis – atribut style, například takto:
<p style="color: red">
– tento zápis uvádím jen pro úplnost; je nejmíň flexibilní a jeho zbytečné používání jen znepřehledňuje kód a je jasnou cestou do pekel.
Bubák
Miloš:
c) třetí možností je tzv. inline zápis
Nejen, že je nejmíň flexifilní, ale třebas :hover není možné takto udělat.

fresk:
Pokud dáš odkaz na stránku, tak ti s CSS pomůžeme tak, aby se tebou požadovaný efekt projevil jen v menu, protože udělat tohle v běžném textu považuji nejen já za prasárnu.
Miloš
Bubák:
Jistě, :hover takto zapsat nejde. Inline zápis jsem zmínil opravdu jen pro úplnost výčtu, jak CSS zapisovat.
imploder
Miloš:
Osobně si myslím, že je to v běžném textu (nemluvím teď o menu, tam je to zpravidla jinak) ptákovina.
Celá Wikipedie má v běžném textu i jinde odkazy bez podtržení a při najetí se podtrhnou.
Miloš
imploder:
No a co? To nemění nic na tom, že je stránka s podtrhanými odkazy srozumitelnější.
Chamurappi
Reaguji na implodera:
A zrovna na Wikipedii to dost vadí, protože když jsou dvě sousední slova barevná, nemáš bez najetí myší šanci zjistit, jestli je to jeden dvouslovný odkaz nebo dva jednoslovné.
Miloš
Chamurappi:
A zrovna na Wikipedii to dost vadí
Přesně tak:
drak654
prepacte ze prispievam do starej temy, ale mam taky isty problem, chcem mat podciarknute odkazy iba v texte (to viem :)) a ten s :hoverom v menu, ale ked to napisem do nejakeho .css suboru alebo do <head>, tak to plati pre vsetky odkazy... myslel som ze sa to da takto
<a href="/" style="text-decoration: none; text-decoration: underline;">hlavna stranka</a>
... no lenze neda :(
mckay
drak654:
Nastav si na odkazy v menu a v textu třídy a příště si založ vlastní témat.
drak654
Prepáč ale nerozumiem tomu ako to mám urobiť, takto (opravte ma):?
<style>
a .obsah ... decoration underline
a:hover .obsah ... decoration underline

a .menu ... decoration none
a:hover .menu ... decoration underline
</style>
Miloš
Například takhle:

<style type="text/css">#menu a:link, #menu a:visited, #menu a:hover, #menu a:active {text-decoration: none;}</style>
<div id="menu">
  <h2>Menu</h2>
  <ul>
    <li><a href="Prvni.html">První</a></li>
    <li><a href="Druhy.html">Druhý</a></li>
    <li><a href="Treti.html">Třetí</a></li>
    <li><a href="Ctvrty.html">Čtvrtý</a></li>
    <!-- A TAK DÁL -->
  </ul>
</div>
drak654
Miloš:
Ďakujem...
polop123
Profil *
jak mam docilit toho aby se u odkazu kdyz na ne najedete podtrzeni zrusilo
margin
Profil *
polop123:
Zkus se zamyslet nad tím, co je v [#2] a případně i pokračování, je docela možné, že na to přijdeš sám.
Taky se můžeš kouknout na Vylepšení odkazů.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: