Autor Zpráva
hal_sk
Profil
Zdravím. Ako dať do HTML tabuľky FORM, tak aby to bolo validné? Lebo toto nieje validné:

 <table border="1">
 <form method="post" action="actions.php">
  <tr>
   <td>
   </td>
  </tr>
  <tr>
   <td>
   </td>
  </tr>
  </form>
 </table>

Viem že keď FORM nadradím TABLE, tak to bude ok, ale niekedy potrebujem vložiť do TABLE viac FORM-ulárov. A vznikne problém s validitou XHTML.

Moderátor Chamurappi: Chtěl jsem z původního titulku „<XHTML><TABLE><FORM> nieje validné a <XHTML><FORM><TABLE> je“ vyhodit jen ta „<XHTML>“, ale zdejší limit na počet znaků mi to nedovolil. Nerozumím, jak se ti povedlo, že se ten původní titulek neoříznul.
DoubleThink
Profil *
hal_sk:
ale niekedy potrebujem vložiť do TABLE viac FORM-ulárov
Pokud vím, není způsob, jak to udělat validně. Ale tebou naznačený způsob je funkční.

Takže se buď vykašli na validátor nebo obsluhuj všechny akce jedním skriptem.
panther
Profil
hal_sk:
A vznikne problém s validitou XHTML.
čemu to vadí? Funguje to? Funguje.

Nespletl ses? Asi jsi chtěl napsat HTML, viď? :-)


Druhá věc je, proč dáváš do formulářů tabulky? Ve formuláři málokdy bývají tabulková data.
DoubleThink
Profil *
panther:
Druhá věc je, proč dáváš do formulářů tabulky? Ve formuláři málokdy bývají tabulková data.
On dává formuláře do tabulek - a to je dost běžná praxe při manipulaci s tabulkovými daty.
hal_sk
Profil
DoubleThink:
Takže se buď vykašli na validátor nebo obsluhuj všechny akce jedním skriptem.
Prosím vysvetliť.
DoubleThink
Profil *
hal_sk:
Prosím vysvetliť.
Prostě vidíš, že validátor rudne vzteky, ale tebe to nechává naprosto klidného a vůbec nereflektuješ na upozornění, které ti předkládá.
Lepší?
hal_sk
Profil
To je jasné, ale nie to nebo obsluhuj všechny akce jedním skriptem.
hal_sk
Profil
Takže zvolím tú prvú možnosť. Vykašlem sa na validitu. Pozeral som nejaké stránky čo mám z history, a ani jedna nebola validná. Keď aj taký strýček Google má cez 50 chýb, môžem si to dovoliť aj ja :-)
Carrot
Profil *
hal_sk:
obsluhuj všechny akce jedním skriptem
Když budeš mít jeden PHP script, bude ti stačit jeden FORM a nebudeš potřebovat dělat tyto kejkle. Akorát budeš muset kdyžtak rozlišit, který input formulář odeslal.
RockFire
Profil
Mám lepší řešení. Nastyluj formuláře tak, že tabulku nebudeš potřebovat ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0