Autor Zpráva
W4C
Profil *
Zdravim.
Jedna se o tohle:
Chci mit na vebu pouze jeden RSS zdroj, tedy jeden soubor (news.rss) spolecny pro vice stranek s ruznymi kategoriemi, protoze mi pripada zbytecne a pro navstevniky otravne, prijimat RSS z kazde stranky zvlast ( navic to zbytecne natahuje v prohlizeci delku seznamu RSS kanalu), kdyz je to mozne prijimat jen z jednoho zdroje, navic je to jednodussi.

Uz jsem to sice zrealizoval, ale funguje to jenom v Opere. Problemovy Firefox nacte pouze první kanal. Co je za nim - ignoruje.
Zmena ze standardu RSS2.0 na RSS1.0 se nechyta.

Struktura souboru news.rss:

<?xml version="1.0" encoding="windows-1250" ?>
<rss version="2.0">

<channel> <!-- Kanal1 -->
<title>Muj_web - RSS - kanal1 </title>
<link>http://adresa webu</link>
<description>Popis kanalu1</description>

<item>
<title>Titulek1_1</title> <!-- polozka1_1kanal -->
<link>odkaz1_1</link>
<description>Popis1_1</description>
<pubDate>09 Dec 2009</pubDate>
</item>

<item> <!-- polozka2_1kanal -->
<title>Titulek2_1</title>
<link>odkaz2_1</link>
<description>Popis2_1</description>
<pubDate>09 Dec 2009</pubDate>
</item>

</channel>

<channel> <!-- Kanal2 -->
<title>Muj_web - RSS - kanal2 </title>
<link>http://adresa webu</link>
<description>Popis kanalu2</description>

<item>
<title>Titulek1_2</title> <!-- polozka1_2kanal -->
<link>odkaz1_2</link>
<description>Popis2</description>
<pubDate>09 Dec 2009</pubDate>
</item>

<item> <!-- polozka2_2kanal -->
<title>Titulek2_2</title>
<link>odkaz2_2</link>
<description>Popis2_2</description>
<pubDate>09 Dec 2009</pubDate>
</item>

</channel>
.
.atd ( treba jeste 2 kanaly )
.
.
.
.
.


</rss>

Jak tedy donutit Firefox, aby nacetl i ostatni uvedene RSS kanaly z jedineho souboru news.rss??
Tasartir
Profil
Podle specifikace je možné použít <channel> právě jednou.
Chamurappi
Profil
Reaguji na W4Ce:
Nedovedu si představit, jak by více <channel>ů v jednom souboru mělo fungovat. V čem se chování Firefoxu liší od stavu, kdy dáš všechny <item>y do jednoho společného <channel>u?
W4C
Profil *
to Tasartir: vim, ale zajima mne, jestli to nejde nejak obejit ve FF, protoze v Opere to funguje a je to dobry :)

to Chamurappi - funguje to jednoduse, protoze kazdej <channel> zapsanej v tom souboru ma jinej nazev (treba 1/ Web RSS-zabezepeceni,2/Web RSS-hry, 3/Web RSS- vybusniny.....) Pokud pod kazdej takovej <channel> uvedu nekolik <item>, tak se v RSS ctecce tyhle <item> zobrazi prehledne pod kategoriemi, ktere jsou zapsany jako <title> v nazvu kazdeho <channel>. Kdyz se do <item> zapisou i datumy, tak se potom stahujou jen doplnkove nove zpravy z kazdeho kanalu ( nestahuje se vse cele ) uvedeneho v souboru news.rss.
Po kliknuti na me www na ikonku RSS se tak nacte jen jede RSS zdroj uvedenej v polozce (<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="Web RSS" href="./news.rss">) ve zdrojaku stranky v sekci <head>
Takhle to aspon funguje bez problemu v Opere a vyhovuje mi to, proto chci, aby to nejak zvladal i Firefox a zajima me, jestli neexistuje nejaka finta, jak to v jeho pripade obejit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0