Autor Zpráva
MC Michael
Profil
Zdravím, předem se omlouvám že otravuji (nejsem si totiž jistý jestli to vůbec půjde), ale potřeboval bych pomoct. Chci si vytvořit portál (víte jak to myslím, několik stránek pod jednou doménou....našel jsem si hosting 50MySQL db, 50 domén a 50 sub-domén.) Takže si chci vytvořit takovou přijímací stránku (něco jako recepci v hotelu), která člověka pošle tam, kam potřebuje. Vymyslel jsem to tak, že dám na pozadí jeden obrázek a do něho zakomponuju map img (myslel jsem že s tím bude míň práce :)) No ale ke vší smůle jsem nedokázal ten img map kód zakomponovat do backgroundu. V pohodě jsem ho dal do obrázku. který jsem si vložil na prázdnou stránku. Jenže u tohohle je problém, že si ten obrázek budou moct lidi neomezeně stáhnout a bude se zobrazovat na každém rozlišení jinak (velikostně je v poho cca. 3000x3000 pixelů, ale u rozlišení 1024xněco se bude zobrazovat max. levý roh obrázku a bude se to muset scrollovat do stran). A tak se dostanu k mojí otázce: Jde nějakým kódem udělat, aby se obrázek přizpůsobil rozlišení? A pak ještě jestli jde u backgroundu udělat img mapping. Předem díky za odpovědi a pomoc.
MC Michael
Str4wberry
Profil
Můžeš rozměry obrázku nastavit třeba v procentech.

A pak ještě jestli jde u backgroundu udělat img mapping.
Pokud myslíš CSS vlastnost background, tak to nejde.
MC Michael
Profil
Aha, tak toho jsem se obával xD Zítra vyzkouším ty procenta, to by možná šlo. Díky za rady!
MC Michael
Profil
Sry, že jsem odepsal tak pozdě. Tak s těma procentama to má něco do sebe! Akorát jsem mezi tím udělal jiný background 300x300 a udělal jsem ho tak, ať na sebe pěkně navazujou. Teď jsem se ale dostal k headeru, u kterého jsem použil právě ty procenta. Je to fajné :), přizpůsobí se to rozlišení, ale čím je rozlišení menší, tak tím více se ten header roztahuje dolů, takže je skoro přes celou stránku. Ale to už jsem taky vyřešil, takže díky moc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0