Autor Zpráva
deliQus
Profil
Zdravím, chci se zeptat jestli je vhodné používat skrytý nadpis, pokud obsahuje stejný text jako můj viditelný "nadpis" ( žádný H#), protože já když použiji h# nadpis, tak se mi v každém prohlížeči zobrazuji totálně jinak a jsou mezi nimi a textem moc velké mezery. Nepenalizuje třeba google za takovéto skryté nadpisy ?
Radek9
Profil
deliQus:
To nevím, ale co vám brání nadpis v CSS nastavit? Pokud ho nastavím, tak je všude stejný.
deliQus
Profil
Mě se to právě nedaří vyřešit, aby se choval všude stejně :)
Joker
Profil
deliQus:
chci se zeptat jestli je vhodné používat skrytý nadpis, pokud obsahuje stejný text jako můj viditelný "nadpis"
Tzn. něco jako:
<div class="nadpis">Nějaký můj nadpis</div><h1 style="display:none">Nějaký můj nadpis</h1>

K čemu by něco takového bylo dobré?

Mě se to právě nedaří vyřešit, aby se choval všude stejně :)
Pak bychom mohli řešit spíš tenhle problém, než se zabývat skrytými nadpisy.
Ale na ten problém by se hodilo založit nové vlákno v CSS a přidat odkaz na ukázku webu.
deliQus
Profil
Jo něco takového jsem myslel, kvůli SEO. :-)

Asi by bylo lepší řešit ten druhý problém. :-)
DoubleThink
Profil *
Je celkem nesmysl, aby byly nadpisy v kódu zdvojeny.

deliQus:
jsou mezi nimi a textem moc velké mezery
Nastav si potřebný padding a margin místo vymýšlení hloupostí.
deliQus
Profil
Já si nemůžu pomoc, ale v IE je mezera mezi nadpisem a ostatním textem úplně jiná...
Chamurappi
Profil
Reaguji na deliQa:
My žádnou mezeru nevidíme.
Petr ZZZ
Profil
deliQus:
Pokud chceš definovat odstup mezi nadpisem a odstavcem, musíš nastavit spodní margin háčku a vrchní margin péčku, např. takto:

Do stylu:
h3 { margin-bottom:0.8em; }
p { margin-top:0; }

Do HTML:
<h3>Nadpis</h3>
<p>Text o něčem zajímavém, aby to každý rád a se zájmem četl, 
anebo alternativně text o ničem, nějaký strašný blábol, 
který naopak každého ze stránky vyžene.</p>

Uděláš-li jen jedno z toho, může se stát, že bude odstup jiný než chceš, protože blokové prvky jako <H#> nebo <p> mají nějaký margin už předdefinovaný. Pokud se nepletu, tak jediný blokový prvek, který i bez konkrétního nastavení má všechny marginy nulové, je <div>. Nevíš-li, co je <p> a "do stylu", doporučuji nastudovat alespoň základy HTML a CSS.
Bubák
Profil
Petr ZZZ:
jediný blokový prvek, který i bez konkrétního nastavení má všechny marginy nulové, je <div>
Doplním <address> a "depraktikovaný" <center>.
DoubleThink
Profil *
Petr ZZZ:
Také můžeš s úspěchem použít doomsday-device:
* {
  margin: 0;
  padding: 0
}

Ale opatrně, je to proti Ženevské konvenci.
Petr ZZZ
Profil
Bubák, DoubleThink:
Díky za zajímavé tipy. Trápí mě podobné téma, se kterým si nevím rady: Jak vnutit <hr> nulové marginy? (Pokud možno v souladu s Ženevskou konvencí :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0