Autor Zpráva
Neas
Profil
Ahoj. Chci se jenom zeptat, jestli má smysl následující kód. Někdo mi říkal, že bych to měl takhle nějak uvést a někdo jiný zase, že prostřední řádek je absolutně zbytečný, tak jsem se rozhodl obrátit pro radu sem. Díky moc :)
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=Windows-1250">
<meta http-equiv="content-language" content="cs-cz" />
<meta name="copyright" content="Jan 'Neas Lopata' Vegricht;">
mckay
Profil
Neas:
Prostřední řádek není zbytečný. Pokud se nemýlím, určuje se tím, v jakém jazyce je stránka napsána. Vyhledávače se tím určitě alespoň částečně řídí při vyhledávání v stránkách dané země.
Miloš
Profil
A první řádek je potřeba, pokud neposíláš kódování v HTTP hlavičce.
Neas
Profil
Ok, takže to mám správně, díky moc :)
keeehi
Profil
A ten třetí zbytečný není? Mě to přijde, že to není moc podstatný.
mckay
Profil
keeehi:
Ten asi ano - nepoužívám ho a ani jsem neviděl moc lidí, kteří by ho používali.
shaggy
Profil
Neas:
Za zbytočný by sa dal používať druhý riadok. Pre čítačky je podstatný atribút lang v tagu html, čiže napr.:
<html lang="sk">

meta tag do úvahy neberú (aspoň to tak bolo, keď som sa naposledy na to pýtal). A neviem, či sa to využíva niekde inde.

Aby som to však nejak uzavrel - aj keď to niekto môže považovať za zbytočnosť, nič sa nestane, ak tam tie riadky napíšeš.
Miloš
Profil
shaggy:
nič sa nestane, ak tam tie riadky napíšeš.
V případě CHARSETu bych oponoval – jestliže nejde s HTTP hlavičkou, může se diakritika zobrazit hodně pošramocená.
Ostatní META jsou (obzvlášť při použití tebou zmiňovaného atributu lang) zbytečné, ale taky ničemu nevadí.

Akorát je legrační, když 1. a 3. jsou zapsány podle pravidel HTML, zatímco prostřední je podle pravide XHTML ukončen />.
shaggy
Profil
Miloš:
V případě CHARSETu bych oponoval – jestliže nejde s HTTP hlavičkou, může se diakritika zobrazit hodně pošramocená.
Ja som schválne ten charset nespomínal, myslel som, že každý pochopí, že narážam na posledné dva riadky (prípadne iba na ten prostredný). Ale áno, zle som sa vyjadril, charset je samozrejme dôležitý.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0