Autor Zpráva
Aa
Profil *
Dobrý den,
potřeboval bych z jedné stránky odkazovat do nějakého elementu, ve kterém by se načítal obsah. (aby se nemusel načítat celá stránka) Jednoduchým řešením je iframe, resp. sada rámů. Je možné je použít v xhtml, nebo znáte lepší řešení?
Joker
Profil
Aa:
rámy, iframe ano či ne?
Podle situace, ale na webové stránky obvykle NE.

Řešením je například PHP a include.
Aa
Profil *
Ale u include není možné změnit obsah bez reloadu stránky, ne?
Bubák
Profil
Aa:
Je možné je použít v xhtml...?
Ano, existuje XHTML-1.0-Frameset a XHTML-1.0-Transitional

znáte lepší řešení?
O něco lepší je pomocí IFRAME vkládat obsah

Jako nejlepší bude udělat stránku normálně, bez rámů a v HTML, podchycuji, že máš pro použití XHTML nějaký důvod.

Dodatek:
Ale u include není možné změnit obsah bez reloadu stránky, ne?
Reload nekouše, máš důvod se mu vyhnut?
Aa
Profil *
Bubák:
1) pro použití xhtml nemám prakticky žádný důvod, pouze jsem na něj přesel kvůli "hezčímu zápisu" a protože jsem si myslel, že html je už "trochu zastaralé". Není to pravda?
2)Jde o to, že chci udělat mapu pro webovou hru - velký obrázek na pozadí, spousta dat z databáze. Proto nechci, aby se při kliknutí na jednu zemi musela obnovovat celá stránka - velké zatížení serveru. Jednalo by se pouze o mapu, ostatní části by byly bez rámů...
Joker
Profil
Aa:
...a protože jsem si myslel, že html je už "trochu zastaralé". Není to pravda?
Ono dnes je HTML z XHTML zastaralé zhruba stejně, protože (X)HTML 5 je postavené na nových principech, není to přímé pokračování ani HTML (postaveného na SGML), ani XHTML (postaveného na XML).

Jde o to, že chci udělat mapu pro webovou hru - velký obrázek na pozadí, spousta dat z databáze.
To mi přes rámy přijde docela problematické.
Aa
Profil *
Inspirace: www.darkelf.cz/world.htm
Tam je to řešeno rámy, a docela to funguje...
Bubák
Profil
Sice nechápu, k čemu by byla neměnná mapa, ale ta se nakešuje.
Aa
Profil *
Neměnná - ta se mění jen jednou za den, takže je zbytečné ji načítat při každém kliknutí....
Chamurappi
Profil
Reaguji na Aa:
pro použití xhtml nemám prakticky žádný důvod, pouze jsem na něj přesel kvůli "hezčímu zápisu"
Přešel jsi pouze na „hezčí zápis“, ne na XHTML. Prohlížeče tvůj kód vůbec neberou jako XML dokument, ale jako to „trochu zastaralé“ HTML.
Co se týče stáří, tak XHTML 1.0 oslavilo v úterý desáté narozeniny. K otázce, zda je v něm možné použít <iframe>: Ano, je, dovoluje přesně stejné elementy jako HTML.

nechci, aby se při kliknutí na jednu zemi musela obnovovat celá stránka
Nauč se JavaScript a zkus AJAX.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0