Autor Zpráva
Mikymaus
Profil *
Jak lze v HTML otočit vodorovně o 180 stupňů animovaný obrázek gif na webové stránce?
Za případnou radu předem děkuji.
mckay
Profil
Mikymaus:
Mám takový dojem, že v HTML to nejde. Možná by ti s tím pomohl nějaký kolega přes javascript.
Mikymaus
Profil *
Když je to tak, potom to bude pro mně horší, protože javascriptu nerozumím. Nic méně, děkuji za připomínku.
Trejpa
Profil
Mikymaus:
Jde to jen pomocí CSS filtru fliph, takže to funguje jen v prohlížeči Internet Explorer.

Doporučuji raději obrázek otevřít v grafickém editoru, otočit jednotlivé snímky a opět spojit do animace.


EDIT:
Po Plaváčkově příspěvku [#6] se musím poopravit. Jde to jednak pomocí CSS filtrů pro IE a také pomocí nedokončeného CSS 3 pro některé další prohlížeče. Na rozdíl od Plaváčka větu „otočit vodorovně o 180 stupňů“ chápu jako překlopení (zrcadlení) okolo svislé osy.
img {
-webkit-transform: scaleX(-1);
-moz-transform: scaleX(-1);
-o-transform: scaleX(-1);
filter: fliph;
}
Příklad.

Přesto stále doporučuji jako univerzálně funkční řešení editaci samotného obrázku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na mckaye:
JavaScript (zpravidla) neumí nic, co by neumělo HTML/CSS. (Nepočítám-li <canvas>, který by vlastně v tomto případě mohl pomoct, ale také jen ve zlomku prohlížečů.)
Plaváček
Profil
Mikymaus:

Třeba takto: http://klient.plavacek.net/rotate.html (ale nebude ti to fungovat všude)
mckay
Profil
Chamurappi:
JavaScript (zpravidla) neumí nic, co by neumělo HTML/CSS.
Nechci se přít, ale nějak mi to nepřijde možné. Co třeba lightbox? To v HTML/CSS jde?
panther
Profil
mckay:
Co třeba lightbox?
to ztemnění je CSS. Jediné, co nelze udělat, je to načítání obrázku (což je jen efekt, bez něj by to také šlo).
Chamurappi
Profil
Reaguji na mckaye:
Co třeba lightbox? To v HTML/CSS jde?
Co na něm nejde v HTML/CSS? Na ztemnění se tu nedávno ptal čč. JavaScript dokáže změny HTML a CSS načasovat a spustit s ohledem na nějaké další děje, ale jinak neumí v podstatě nic.
mckay
Profil
Chamurappi:
Jo, tak. Špatně jsem to před tím pochopil.
Mikymaus
Profil *
Trejpa:
Otevřel jsem tedy, podle rady v editoru /Microsoft gif editor/ tu animaci. Powerpoint mi to totiž nevzal, dával hlášení o chybě v obrázku.
Jednotlivých 12 snímků jsem snadno otočil ve Photoshopu, ovšem problém nastal při pokusu, jinak již zdařenou animaci, dostat do souboru. Funkce nahrát, kopírovat a vložit se sice tvářily, že jsou funkční, ale ven jsem to nedostal. Jiný editor neznám a zde padlé návrhy pro mně by znamenaly další pokusy a studium do kterého pouštět, si netroufám.
imploder
Profil
Mikymaus:
Doporučuju použít GIMP. Animovaný gif se otevře jako obrázek, kde jednotlivé vrstvy odpovídají snímkům. Překlápění a otáčení je v menu Obrázek->Transformovat. Pak obrázek uložíš zase jako gif a vybereš "Zapsat jako animaci".
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mikymause:
problém nastal při pokusu, jinak již zdařenou animaci, dostat do souboru
Kliknout na disketu (třetí čudlík zleva) jsi zkoušel?
Mikymaus
Profil *
Chamurappi:
Bohužel ani opakované kliknutí na disketu nepomohlo. Zřejmě je chaby v programu.

Nyní pro implodera:
Dal jsi mi dobrou radu. S Gimpem jsem to zmáknul za 10 minut.
Nakonec děkuji všem za příkladnou snahu pomoci.

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0