Autor Zpráva
Všezajimálek
Profil *
Jak je na tom html 5 a Flash ? Je pravda že Html 5 vytlačí Flash ? Úplně tak že FLashaři nebudou mýt zakázky ? To je trochu smutné né... A v tom html5 se budou dát dělat aji hry stejně jako ve flashi ?
Nox
Profil
mýt zakázky“ to nedělají asi ani teď (sry, rýpnutí)

co vím tak HTML a flash zas tak moc .... no....leda canvas, tam jsem viděl docela zajímavé věci ale moc o něm nevím, jinak mi nepřijde že by to do toho nějak zasahovalo nebo se účelem překrývalo
DoubleThink
Profil *
HTML5 reálně může sebrat Flashi post majoritního prostředí pro jednoduché přehrávání multimédií. Tím je ale jeho potenciál prozatím vyčerpán. Síla Flashe je v pokročilé práci s audiovizuálními daty, v kvalitních obousměrných komunikačních prostředcích, skvělé přenositelnosti a v přímém přístupu k hardwaru (hlavně co se týče mikrofonů, kamer a technických prostředků mobilů, jako je třeba vibrace nebo akcelerometry).

Je hloupé srovnávat kód (HTML) s programovým prostředím (Flash).
Bubák
Profil
DoubleThink:
Je hloupé srovnávat kód (HTML) s programovým prostředím (Flash).
To patří k humbuku kolem nepodpory Flashe v iPhone/iPad

http://www.lupa.cz/clanky/microsoft-adobe-a-apple-zostruji-boj-o-web/
Jestli něčemu znepřístupnění Flashe na iPhone pomůže, pak je to rychlost implementace HTML5. Existence HTML5 a jeho schopností je hlavní argument Apple, proč se do podpory Flashe nepouštět.
DoubleThink
Profil *
Je to trochu evergreen. Jobs nemá Flash rád, protože je to prostředí s velkým potenciálem, nad kterým má ale nulovou kontrolu. A celý Apple je hlavně o kontrole, o diktatuře.

Na druhou stranu je to Adobe, kdo vyvíjí Flash playery a AIR environment a má lví podíl na jejich stabilitě.
blizz_boz
Profil
Apple nemá žiadnu technológiu ktorá by mohla konkurovať Flashu, HTML5 neni alternatíva k Flashu. Flash + Flex je platforma na vývoj RIA zatiaľ čo HTML5 je značkovací jazyk primárne určený na tvorbu statických web stránok. Alternatíva k Flashu je napr. SilverLight, WPF/XBAP alebo Java applety nič z tohto apple na svojej mobilnej platforme(iPhone, iPad) nepodporuje.
shaggy
Profil
blizz_boz:
nič z tohto apple na svojej mobilnej platforme(iPhone, iPad) nepodporuje
Hmm... a ako to súvisí s niekoľko mesiacov starou témou? Ja som si myslel, že je to diskusia - flash vs html5 vs ich budúcnosť a nie diskusia o tom, čo dokáže a čo nepodporuje Apple.
blizz_boz
Profil
shaggy:

moj príspevok súvisí s témou, tvoj príspevok má nulovú informačnú hodnotu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0