Autor Zpráva
Peters
Profil *
ahojte,
do svojej stranky uvazujem implementovat aktualne oznamy ministerstva zahranicnych veci: "oznamy a upozornenia pred cestou"

nachadza sa text. verzia tu: http://www2.mfa.sk/sk/aktualne/oznamy_a_upozornenia_pred_cestovanim&TV=Y

Samotne odkazy su takmer na konci stranky, existuje k nim vsak priama cesta:
http://www2.mfa.sk/sk/aktualne/oznamy_a_upozornenia_pred_cestovanim&TV=Y#PageContent

Aby som nemusel odkazy prepisovat, rad by som ich nacital, ale teda len tu cast, kde su tie odkazy zobrazene. Nie je problem nacitat v iframe ten druhy odkaz, ale pri scrollovani sa aj tak mozem dostat na zaciatok celej stranky, teda aj s menu, od ktoreho chcem abstrahovat...

Samotne odkazy sa nachadzaju v DIV: <div id="mainContent">, teda main Content... Neviem, ci je mozne zo strany zobrazit cez iframe len konkretny div, mozno cez css? Ale sa mi zda, ze pri iframe neviem cez css menit css povodnej stranky... Napada niekoho nejake riesenie ako teda zobrazit len text z div "mainContent", pripadne vsetky dalsie div skryt...?

Dik.

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Peterse:
Neviem, ci je mozne zo strany zobrazit cez iframe len konkretny div, mozno cez css?
Žádnými standardními prostředky to nejde. Musel bys ovlivnit HTML kód načítané stránky, což … kupodivu jde. Mají tam XSS díru, skrz parametr v adrese můžeš do načítaného HTML propašovat prakticky cokoliv. Ale fungovalo by ti to jen do té doby, než si toho někdo od nich všimne a opraví to.

ako teda zobrazit len text z div "mainContent", pripadne vsetky dalsie div skryt...?
Naprogramovat si na to skript pracující na straně serveru (tedy v PHP, ASP.NET atd.), který regulární výrazem vyloupne tu část kódu, kterou potřebuješ a pošle ji na výstup (jako přirozenou součást tvé stránky, bez rámů).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0