Autor Zpráva
Swat
Profil *
Chtěl bych se zeptat jak mám na svích stránkách udělat anketu pokud ji nechci od bluebord a podobných služeb děkuju předem
Richi
Profil
najdi si nějakou třeba zde a uprav si ji:
http://www.hotscripts.com/PHP/Scripts_and_Programs/Polls_and_Voting/in dex.html

tady je taky jedna:
http://phpwebscripts.com/free_scripts/easy_poll.html
Swat
Profil *
diki
Anonymní
Profil *
ahoj. stahnul sem si ten easy poll a rozbehl ho na serveru kde mam stranky na kterych chci vytvorit anketu. easy poll bezi jak ma ale aby mohl vytvorit anketu potrebuje ji ulozit do mysql databaze. mysql je na serveru funkcni ale nevim jak vytvorit databazi. uz jsem to driv delal ale je to dost davno. potrebuju na to nejakeho spravce ktery je dovede vytvorit? poradte prosim, diky
Fred
Profil
Tak si najdi nějakou bez databáze, třeba http://www.mr-corner.com/LittlePoll/index.html
czcore
Profil *
ale jak tento poll uklada informace? neni lepsi mit je ulozene v databazi kdyz potrebuji mit na strankach vice anket? /mluvim v desitkach anket/
peta
Profil *
Swat
"mysql je na serveru funkcni ale nevim jak vytvorit databazi"

To je bez komentare, dokud nereknes, o jaky server se jedna :) urcite je to kgb.cz , ze?
peta
Profil *
czcore
200 cisel v souboru je naprosta prkotina, a nemusis mit databazi. Samozrejme s databazi by to mohlo byt zajimave, kdyz nahodou omylem smazou databazi, jak se stava treba na xhosting :) Ale je to tak nastejno...

Databaze ma smysl pri 1000 znaku informace pro 100 lidi. precejen pracovat se 100k souborem je trosku narocnejsi nez vyuzit indexovani databaze.
prue1
Profil *
Mam problem nevim jak si dat anketu do svych stranek? Prosím poradte
czcore
Profil *
ne, neni to kgb.cz ale pipni.cz...takze tenhle little poll uklada informace do souboru? ale to zpomaluje nacitani udaju do anket, pokud jich bude vetsi mnozstvi ne? radeji bych to ukladal do databazi /nebojim se ze by je smazli, delaji denni zalohy ;)/. ale nevim jak tu databazi vytorit? dela se to take prez nejaky program?
peta
Profil *
czcore
obvykle PHP MyAdmin. Na wz.cz se to da treba spustit po nalogovani, na xhosting.cz take. pipni netusim.
Treba miniBB forum ma instalator, kde zadas jen udaje pro pristup, spustis PHP soubor a pak uz vse funguje. (pokud mas hosting, ktery dovoluje zapisovat do adresaru, jako je wz.cz)
Asi by bylo dobre pokracovat v PHP foru.

Obvykle stai do phpmyadmina nekam zkopirovat radky s CREATE TABLE .... (melo by to byt asi 30 radku ruzne ozavorkovanych), pak tam kliknes na Spustit a ono to vytvori tabulky a pak jen spustis program.
Takhle abstraktne se to resi dost tezko. Zvlast kdyz mam maly zkusenosti.
Posli odkaz na konkretni anketu, ti to treba prostuduji, jinak PHP forum, tam by ti to rekli.
czcore
Profil *
ahoj, tak se mi nejako povedlo najit tu mysql administraci a vytvorit databazi. k tomu aby vse chodilo jak ma schazi jedina vec: "Set permission of your data directory to 777." - poradite mi prosim nekdo kde mam nastavit povoleni slozce na 777? vubec totiz nechapu co to znamena. diky moc
czcore
Profil *
fajn, uz sem ten problemek vyresil
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0