Autor Zpráva
Aeternuss
Profil *
Myslim tim
1 je hardware

2 - 0101010101

3,4,... ???

X- HTML,css...

Tj. jestly treba <br> by se dalo zapsat jako 01110100 10011011 .......(chapu ze kvuli tomu html existuje aby se s tim nemusel nikdo delat)

a taky jestly se da nejak KONKRETNEJI vysvetlit "<" a ">" v html kodu
mckay
Profil
Aeternuss:
Nechápu úplně o co ti jde, ale přijde mi to, jako by si se ptal na to, jak by se dalo zapsat html bez všech těch značek, jen pomocí jedniček a nul - těžko.
panther
Profil
Aeternuss:
a taky jestly se da nejak KONKRETNEJI vysvetlit "<" a ">" v html kodu
co na tom nechápeš? Jsou to znaky, mezi kterými parser hledá nějaká klíčová slova daná pro jazyk, v tomto případě HTML tagy.
Petr ZZZ
Profil
Aeternuss:
Špičaté závorky v HTML obalují tagy (neboli elementy). Příklad:
<p>Chytrý text</p>
< otevírá otevírací část tagu p (odstavec), p je značka tagu, > zavírá otevírací část tagu p. </p> je zavírací část tagu p. Chytrý text mezi <p> a </p> se bude zobrazovat podle pravidel pro tag p. Jiný tag je například a. Text mezi <a> a </a> se bude chovat podle pravidel pro tag <a>. Lomítko značí zavírací část tagu. Jen málo tagů je nepárových, nemají tedy zavírací část. Příklad je <img>, kde žádné </img> neexistuje. Další výklad zde: HTML
peta
Profil
jestly - jestli

<br> html,xml - reprezentuje novy radek, protoze nove radky v html kodu se ignoruji (prevadeji na 1 mezeru)
0D0A hex - binarni sobor
\n\r (javascript)
\t = tabelator
01110100 10011011 - nechapu?

Muzes pouzit znacku <pre>, ktera nove radky neignoruje.
Jinak je dotaz nesrozumitelny :) Zkus popsat, co (jak by mel vypadat vysledek), kde (link), proc (jaky mas k tomu duvod, ze nepouzijes bezne reseni) potrebujes. Duvod, protoze se mozna najde jine elegantni reseni.
Budulinek
Profil
Spíš bych řekl, že Aeternuss se snaží dobrat nějakého pochopení, jak to vlastně funguje, než nějakého alternativního zápisu. Sice nechápu, jak někdo může splácat takhle všechno dohromady, ale co už...

Takže:

1) ano, HW je velmi důležitý, bez něj by to asi opravdu nešlo. Težko počítat na kalkulačce bez kalkulačky, že.

2) tady je dotaz (pokud se to tak dá vůbec nazvat) dosti nejasný. Jde o náhodný numerický průjem nebo pokus o zápis ve dvojkové (binární) soustavě? Ano, čísla jsou v informatice poměrně důležitou veličinou, podobně jako u samostných soustav (dvojková, šestnáctková, desítková, ...) ale nevím, proč ji mícháš do tvorby webu. To seš o několik úrovní jinde. Pokud tě tahle problematika zajímá, začni třeba tím, že si zjistíš, co to vlastně je jeden bit, byte, jak a kolik dat se do nich vejde atd.

3), 4) ??? Tady nechápu, chceš vědět co dál je důležité? Tak když jsme u HW, tak asi i SW bude důležitý, OS by se taky hodil, pak nějaký ten programátor či kodér, možná i grafik, pak bych to všechno připojil do internetu, aby to vůbec mělo smysl... Co asi tak bude člověk potřebovat, aby se podíval na stránku, nebo stránku zveřejnil.

No, možná by bylo dobré si něco přečíst a neplácat páté přes deváté a plést si pojmy s dojmy... To, že někde uslyším, že existuje něco, jako binární soustava neznamená, že ji nutně můžu použít k zápisu HTML....

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0