Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
<meta name="keywords" content="slovo1, slovo2">
<meta name="keywords" content="slovo3, slovo4">


Připravuji jeden webík, kde chci, aby se část metagu byla stejná ve všech souborech a část pro každý soubor specifická.

Ve výsledku by to byl kód co je v úvodu příspěvku.
První řádek by byl ve všech souborech stejný a druhý řádek by byl v každém souboru jiný.

První řádek vygeneruje PHP a potřebuji, aby se dal jednoduše rozšířit o nová klíčová slova a nemusel bych je doplňovat ručně do každého souboru.

Otázky:
Není to proti SEO ?
Co na tro řeknou validátory ?
Co na to vyhledávače ?
Trejpa
Profil
Michal Kolesa:
Není to proti SEO ?
Ne. Většina vyhledávačů keywords v meta tagu úspěšně ignoruje.

Co na tro řeknou validátory ?
Nic. Je to dovoleno. Viděl jsem už takto použité zdvojené keywords a descriptions pro dva jazyky rozlišené atributem lang.

Co na to vyhledávače ?
Nic. Většina vyhledávačů keywords v meta tagu úspěšně ignoruje.


Podle mě je psaní keywords do meta tagu zbytečnou ztrátou energie.
Michal Kolesa
Profil
Já to, ale nebudu mít rozlšiené jazykem
Trejpa
Profil
Michal Kolesa:
Já to, ale nebudu mít rozlšiené jazykem
Na tom nezáleží.
Snažím se ti naznačit, že je to sice správně z hlediska technického, nicméně prakticky je to k ničemu, neboť velké vyhledávače (Google, Bing, Seznam) budou každé slovo v keywords stejně ignorovat.
Bacon
Profil
Tak když ti bude první řádek generovat PHP, tak proč to nevygeneruješ úplně jednoduše celé do PHP? Každá stránka bude mít define('KEYWORDS', 'klíčová, slova, specifická, pro, danou, stránku');


<?php
if ($_GET['stranka'] == 'plavajici_zeny')  {
define('KEYWORDS', 'klíčová, slova, specifická, pro, danou, stránku');
}
další a další podmínky (nebo switch by to řešil)...
?>
<meta name="keywords" content="klíčová, slova, pro, celý, web,<?=KEYWORDS;?>">
Michal Kolesa
Profil
napiš komplexnější případ já to nějak nechápu

S databází pracovat neumím. Zatím
Bacon
Profil
V tom příkladu databáze není, komplexnější příklad si představuješ jak? Já nevím, jak přesně ty budeš dělat web. Ale když si představím, že to bude zobrazovat klíčová slova podle stránky, tak to bude mít asi společnou nějakou hlavičku, a bude se měnit jen obsah. Můj příklad je jen jedna z možností, jak by to šlo. Prostě dynamicky generuju klíčová slova.

Samozřejmě by to chtělo ještě ošetřit, jestli jsou vůbec definována klíč. slova pro tu kterou stránku, aby tam nebyla zbytečná čárka za posledním slovem, atd atd.

A tím, že ti to tu napíšu do puntíku, ti nepomůžu. Musíš nad tím přemýšlet, zapojit logické smýšlení. To je na programování to hlavní. A navíc - kolikrát je "sranda" lámat si hlavu nad nějakým řešením.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0