Autor Zpráva
Antonidas
Profil *
Hoj, jak se dá udělat, když mám 2 divy u sebe, aby byly dlouhy stejně, podle toho delšího z nich? mám jeden obtékaný div a druhý co ho obtéká. Divy se mají natahovat podle obsahu, ale já potřebuju, aby to jejich pozadí končilo ve stejne výšce.
Bubák
Profil
Udělat dva stejně vysoké DIVY není jednoduché. Ale skoro jsi to vyřešil sám, píšeš:
já potřebuju, aby to jejich pozadí končilo ve stejne výšce“.
Za DIVy dáš čistič (ukončíš obtékání) a celé to obalíš dalším DIVem, kterému dáš pozadí.
http://teststranek.kvalitne.cz/vyska-sloupcu1/
Yur4Y
Profil
Bubákovo riešenie je zaujímavé, ale ja som sa potreboval vyhnúť obrázku (nevedel som dopredu šírku stĺpcov), tak som to vyriešil inak. Tieto 2 divy som obalil ďalším divom (#wrap). Následne tomu divu, ktorý z nich bude nižší, som odobral farbu pozadia a túto farbu som nastavil pre #wrap. Problém ale nastáva vtedy, keď sa nedá dopredu určiť, ktorý div bude vyšší, to sa dá poprípade doladiť Javascriptom.
Inak miesto prvku s clear:both je možné aj nadradenému prvku nastaviť overflow:hidden.
Antonidas
Profil *
no jo bubáku, to mě nenapadlo no, jenže co když mám v každém divu na pozadí nějaký opakující se obrázek (1px height) a ve druhým neco podobnýho, to mám dát jako napozadí obalujícího divu obrázek složenej z těch 2?
Antonidas
Profil *
jo funguje to :-) super dík moc

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0