Autor Zpráva
steev
Profil
Nevíte proč mi nejde rozbalovací menu - položka "Galerie" v IE. Firefox, Opera jsou OK. odkaz www.obrazy-mj.wz.cz/uvod.php
Joker
Profil
steev:
Připomínám, že aktuálně jsou rozšířené tři verze IE, mezi kterými jsou vcelku zásadní rozdíly (hlavně mezi IE6 a těmi novějšími).

Předpokládám, že "nefunguje v IE" znamená v IE6. Pak je důvod, že IE6 umí :hover jen na odkazech, takže li:hover v něm nebude fungovat. Lze spravit pomocí skriptování.

Nicméně ta stránka obsahuje množství bizarních konstrukcí, včetně čtyř(!) deklarací typu dokumentu a značek <html>, což je snad nejvíc co jsem viděl.
steev
Profil
co se týče tagu <html> už jsem je odstranil. Co přesně myslíš "bizarní konstrukci"?
panther
Profil
steev:
Co přesně myslíš "bizarní konstrukci"?
že tam to celé má být jen jednou, na začátku dokumentu. Těch chuťovek tam je více, nejvíce jsou vidět ty sady nedělitelných mezer.
Joker
Profil
steev:
Co přesně myslíš "bizarní konstrukci"?
Toho je více, rychlý přehled:
- V dokumentu se doctype, značka <html>, hlavička a tělo mají vyskytovat právě jednou. Už jsem viděl dvakrát, ale čtyřikrát je myslím rekord.
- značka <body> je v kódu uvnitř značky <div>
- Za </body> ještě dál pokračuje kód stránky
- Neodpovídají otevírací a uzavírací značky

No a potom už takové klasické věci, jako:
- <font>
- <br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br>
- Položky menu tvoří někdy odkazy v položkách seznamu, někdy jen odkazy (plus "simulace blokového prvku" přes <br>) a někdy značka <font>
- Štrůdl značek: <div id="logo"><h1><font (...)><b><i> Obrazy Marie Jirmanová</i></b></font></h1></div>
I v HTML platí: „Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale tehdy, když už nemůžete nic odebrat.“ (Antoine de Saint-Exupéry)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0