Autor Zpráva
radvis
Profil *
Ahoj, jestli jsem se netrefil do sekce tak se předem omlouvám. Snažím se dosáhnout na www.seo-servis.cz 100%, ale bohužel se mi to nedaří. Mám chybu ve W3C, že id je shodné s jiným tzn. <div id="chyba">zde bude chyba 1</div> <div id="chyba">zde bude chyba 2</dvi> 3stejné id = 3 chyby. Díky za rady a znovu se omlouvám, jestli je to ve špatné sekci.
Marek Prokop
Profil
Se SEO to nijak nesouvisí (jako ostatně skoro nic, co produkuje seo-servis.cz), takže Váš dotaz přesouvám do sekce o HTML.
kelvin
Profil
radvis:
No tak asi máš na stránce víc stejných id. http://www.jakpsatweb.cz/css/css-tridy-class.html#identifikator .

Buď je zaměň za třídy (class), nebo je udělej různé.
radvis
Profil *
Omlouvám se za špatnou sekci. Ale co když budu chtít mít třeba červenej div, který bude mit modrej 2pixelovej border. Chci aby byli stejné, proč zbytečně přidát další (totožný sloupec v css, který bude definovat barvu pozadi a borderu)?
kelvin
Profil
radvis:

Tak nepoužívej id, ale class.
radvis
Profil *
Tak dam jiny prikad <div id="novinka"><h2>Nadpis</h2><p>text</p></div> je jasné, že na webu nebudu mít pouze jednu novinku takže mi php vytvoří ty divy treba 3 (3novinky) = chyba.
kelvin
Profil
radvis
Tak nepoužívej id, ale class.
radvis
Profil *
Tak tam tech 10xhyb nechám, nechce se mi to předělavat cele. Díky no.
kelvin
Profil
radvis:
Tipnu si - to je tenhle web - www.webstudyo.cz | http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.webstudyo.cz%2F&ss=1 ?
To nabízíš webdesign a jsi líný změnit dvě id (WEB_PREW, ODKAZY) za dvě class a v css místo # dát . ?
radvis
Profil *
Je mi líto, ale netrefil jses. K čemu mi vlasně bude, když budu mít třeba 100% seo?
Chamurappi
Profil
Reaguji na radvise:
Omlouvám se za špatnou sekci.
Spíš mi vrtá hlavou, proč ses vůbec ptal. Dostal jsi odpověď (třikrát), ale ignoruješ ji, protože kvůli ní musíš hnout brvou?

Chyba v SEO
Tohle nijak nesouvisí se SEO, nemá to vliv na pozici ve vyhledávačích.
Nepoužívej seo-servis.cz, parazituje na tobě.

Mám chybu ve W3C
W3C je konsorcium, které si myslí, že vede web k plnému potenciálu. Máš chybu v kódu, chybu z pohledu validity, která je definovaná specifikací od W3C, potažmo standardem.
radvis
Profil *
Takže když budu mít 10 "chyb" (u těch divů) tak to v podstatě nevadí? Mohl by jsi prosím orzvést jak přesně parazitují? Díky.
kelvin
Profil
radvis:
Možná netrefil, ale jsem blízko. Tipuji, že všechny tamní projekty poběží na podobně vadné šabloně, takže to může být kterákoli.

Tohle nemá nic společného se SEO, je to chybný kód. Může to dělat nevyzpytatelné problémy. Například při nějakém skriptování nad stránkou.
radvis
Profil *
U starých projektů jsem ty chyby neřešil, ale teď jsem to začal řešit. Takže když budu mít <div class...> tak to bude "valitní"?
Taurus
Profil
radvis:
Proč to místo dotazu nezkusíš, když ti to navíc v celém vláknu pořád doporučují?
kelvin
Profil
Bude to správně a validní.
radvis
Profil *
Protože bych musel měnit celý kód, to rači překousnu těch 10chyb. Spíše by mě zajímalo jak seo-servis parazituje.
Chamurappi
Profil
Reaguji na radvise:
Spíše by mě zajímalo jak seo-servis parazituje.
To bych ti to musel popsat, nebo najít odkaz. Raději překousnu fakt, že to nebudeš vědět a nebo že si to sám najdeš.


Reaguji na kelvina:
Může to dělat nevyzpytatelné problémy.
To bych netvrdil.
radvis
Profil *
A co by jsi tvrdil? Tak bude mi to dělat problémy nebo ne?
kelvin
Profil
Chamurappi:
To bych netvrdil.

Nemyslím na straně prohlížečů, ty překoušou všechno.
Myslím při případné další úpravě. Bude chtít změnit konkrétní článek (článek dne), ale nemá jejich identifikátory. Skriptování na konkrétní id, CSS šablony. Jednou jsem dělal CSS pro nějaký projekt - do kódu se nesmělo šáhnout... a patička s hlavičkou měly stejné id. Neměl jsem je jak odlišit.
radvis
Profil *
Ale ja to mam stejny třeba u tech novinek, tam bych nesměl použít <div id="">
Chamurappi
Profil
Reaguji na kelvina:
Skriptování na konkrétní id, CSS šablony.
Nehrozí nic nevyzpytatelného. Skriptování najde první výskyt daného ID, selektor v CSS zaměří všechny výskyty…
radvis
Profil *
Takže v tom v podstatě není problém?
Chamurappi
Profil
Reaguji na radvise:
Ve jménu otce, syna i ducha svatého ti tři pětiny z tvých validačních hříchů odpouštím. Ámen. Spokojený?
radvis
Profil *
Díky, dneska se mi bude dopře spát:D.
slovakCZ
Profil
jsem slušný človek, ale co co ty tady pŕedvádíš za výstup je neskutečný. Lidi ti odepíší, že máš nahradit id za class a ty se zeptáš ještě 3x..

psal si, že novinky ti vypisuje php ne? Že je schopno vypsat více podmínek najednou. Předpokládám použítí while
tím pádem nějak takto:
while($source){echo "<div id=\"novinka\">$source['title']</div>";}

A teď mi řekni, kde všude by jsi chtěl měnit to ID? zda to máš řešené opravdu takto (a nejspiše ano když to píšeš), tak změníš jen:
while($source){echo "<div class=\"novinka\">$source['title']</div>";}


a v CSS poté změníš:
#novinka {background:red;}

na
.novinka {background:red;}


je to tak těžké? v html nemusíš používat vůbec ID.. klidně si ke všemu přidávej jen třídy (class). nevim kde ti začátečníci berou, že je nutnost používat bezpodmínečně id.
radvis
Profil *
Chci to mit id, ano das to do cyklu while a mam v db 5 novinek, Novinka1, Novinka2, Novinka3, Novinka4, Novinka5. Vypise se mi 5 novinek a ty budou totozne:) = 5x <div id=\"novinka\">$source['title'](novinka1)</div>,<div id=\"novinka\">$source['title'](novinka2)</div>.... Odpovwd na otazku jsem dostal, nemusis uz to dale rozvadet:).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0