Autor Zpráva
kelvin
Profil
Jen pro zajímavost - web www.uur.cz (Ústav územního rozvoje) někdy v poslední době "přešel na XHTML", což momentálně Opera či Firefox ocení hláškou:

Zpracování XML nebylo úspěšné: syntaktická chyba (řádek č. 104, znak č. 0)
mismatched end-tag

102: <p>Záštitu nad mezinárodním seminářem převzal Ing. Svatopluk Zídek, prezident Českého svazu stavebních inženýrů.</p>
103: <p>Podrobnější informace naleznete v přiložené pozvánce.</p>
104: </p>

-
Nechápu plně proč to nebere jako HTML, (XHTML jsem se úspěšně vyhnul), když je to posíláno jako
 content="text/html
- to by mohla být vlastně otázka vlákna ;).

-
Je to učebnicový příklad nesmyslnosti XHTML - kvůli drobné chybičce uvidím jako návštěvník nějakou chybovou hlášku místo obsahu. Viz http://www.webylon.info/K.34#M .

Opera umožňuje zobrazit stránku jako HTML, poté samozřejmě vše funguje, je jen otázkou času, kdy tohle budou dělat prohlížeče automaticky - koho zajímá, že někdo někde zapomněl </p>?

A perlička z patičky toho webu: Webová prezentace Ústavu územního rozvoje (www.uur.cz) je vytvořena s ohledem na maximální přístupnost obsahu ;).
mckay
Profil
kelvin:
Pleteš si pojmy :). Není to XHTML, ale XML. A protože "XHTML" != "XML", tak na to nahlíží Opera s Firefoxem jako na stránku kterou mají parsovat jako xml soubor.

V tom je celý tvůj problém, trochu si se do toho evidentně zamotal.
kelvin
Profil
mckay
Můj problém je, že se nemůžu dostat na informace o Územně analytických podkladech, které jsou na tom webu. Nějaké slovíčkaření ohledně XHTML x XML mě nebere. Do čeho jsem se kromě možné záměny XHTML x XML zamotal?
mckay
Profil
kelvin:
Pouze do toho xhtml a xml.

Můj problém je, že se nemůžu dostat na informace o Územně analytických podkladech
Sám si v textu napsal, že Opera dokáže stránku zpracovat jako html, takže touto volbou se můžeš k datům dostat ;).
Radek9
Profil
kelvin:
když je to posíláno jako content="text/html
Jenže to není to, co se skutečně posíla. Kdyby jste se podíval na validátor, viděl by jste, že se to posílá jako právoplatné XHTML (Content-Type: application/xhtml+xml).
kelvin
Profil
Radek9:
Jo tak, to mě vážně nenapadne podívat se do hlavičky ;). Já bláhově věřím tomu, že má-li někdo ve zdroji content="text/html; nemá to tam jen pro srandu králíkům...

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0