Autor Zpráva
Velda
Profil
Moderátor Chamurappi: Vytrženo z Web o Windows Mobile http://windows-mobile.xf.cz/.

celkem zbytečně děláné pomocí divů (jasná tabulka...)
midas
Profil
No tak ja nevim, co je spatnyho na divech, na jakpsat web se pise, ze tabulka je uz zastaralej zpusob...
Velda
Profil
ano, tabulky už nejsou v módě a tak není důvod jich použíat... :o) zřejmě tady: Skutečné výhody CSS layoutu :o)
Miloš
Profil
Velda:
celkem zbytečně děláné pomocí divů (jasná tabulka...)
Je úplně jedno, jestli jsou nebo nejsou tabulky v módě. Podstatné je to, že má tabulka obsahovat tabulková (tj. křížově závislá) data. Pak je to „jasná tabulka“ a byla by zhovadilost ji nepoužít.
Oproti tomu layout stránky nejsou tabulková data.
Velda
Profil
asi si chtěl říct, že tabulka slouží ke strukturalizaci (JÁKYKOLIV) dat...
Miloš
Profil
Rozhodně ne jakýchkoli. Třeba číslovaný seznam (<ol><li>) bych tabulkou neřešil.
Měl jsem na mysli křížově závislá data, jako například školní rozvrh.
Velda
Profil
---hlavička
menu|
menu|
menu|obsah
menu|
menu|
---patička

ber to tak, že stránka dělaná pomocí tabulek je vlastně intuitivní tabulka .)
Miloš
Profil
Ne. To nejsou křížově závislá data. To, že je stránka hranatá, z ní neudělá tabulku.
Velda
Profil
nuže dobrá, nebudu podněcovat flame :o) tvůj názor...
Miloš
Profil
Ale tady vůbec nejde o to, jestli je to něčí názor. Jako platí, že 1+1!=5, jako že smíchání jedu na krysy a prasečí krve nevznikne kuře na paprice, úplně stejně platí, že layout stránky nejsou tabulková data.
Velda
Profil
no dobře, tak tedy polopatě: obyčejná stránka je tabulka o dvou sloupcích, kde jeden představuje nějaký atribut a druhý jeho popis či hodnotu nebo jak by jste to vy jako odborník na "křížově závislá data" nazval, ale jelikož ten "popis" je neúměrně dlouhý, je tam vždy jen k jednomu atributu, který vás právě zajímá... :o)

snad pochopíte co se tím básník snaží říci :o)
Miloš
Profil
Obyčejná stránka není tabulka. Obyčejná stránka je obyčejná stránka. Tabulka je tabulka.
I když je menu ve sloupci, obsah hlavní části není jeho rozvedením.
A i kdyby, tak to pořád není tabulka, ale definiční seznam.
A nejsem „odborník na "křížově závislá data"“ – proč ten osobní útok?
Velda
Profil
protože já si pod obyčejnou stránku vybavím hlavně její obsah a vy zřejmě css layout :o) má myšlenka má stejný základ jako třeba ta, že to co vidíte na obrazovce je jen pouhý sled jedniček a nul .)
Miloš
Profil
Nikoli – pod obyčejnou stránkou si představím obyčejnou stránku. Jak obsah, tak layout.
A už vůbec nechápu, jak je možné, že někoho napadne tabulka, když se zaměřuje na obsah.
Velda
Profil
protože když něco hledám v tabulce, tak hledám něco v jejím obsahu a její vzhled v tom nehraje roli
Miloš
Profil
V tabulce hledám podle křížové závislosti. Na stránce hledám podle textového řetězce.
Jak už jsem psal, typická tabulka je třeba školní rozvrh. Normální internetová stránka je organizovaná naprosto jinak.
pavuk
Profil
Velda:
Typická tabulka jsou data seřazený podle nějakých klíčů, který jsou na osách x a y nebo podle nich seskupený. To nemá s layoutem nic společnýho. Třeba jen Miloše špatně chápeš nebo svádíš žabomyší válku
Velda
Profil
Miloš:
a to snad nejsou textový řetězce? ve školním rozvrhu?
Miloš
Profil
Možná jsem se blbě vyjádřil, ale ty blbě slovíčkaříš. Ty si čteš školní rozvrh stejným způsobem jako něčí stránky? Já teda ne.
Velda
Profil
ano, první si najedu na požadovaný den (odkaz v menu) a pak koukám do přislušnýho sloupce (hodina/obsah)
Miloš
Profil
A takhle čteš i stránky? Já teda opravdu ne.
Velda
Profil
njn, máš to divný :o)
Miloš
Profil
Co mám divný? Že nečtu stránky jako školní rozvrh? Hahaha.
Velda
Profil
ne že čteš stránky "systematicky" od (úplného) začátku po (úplný) konec
Miloš
Profil
A na to jsi přišel jak? Rozvrh čtu podle X-Y souřadnice, ale ne stránku. To přece ale neznamená, že čtu vždy celou stránku od začátku do konce.
Koukám ale, že jsme se dost odchýlili od tematu a asi by bylo vhodné, kdyby to sem přišel nějaký moderátor promazat.
Moderátor Chamurappi: Přesunul jsem polemizující příspěvky do vlastního vlákna.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Veldu:
To, co píšeš, sice trochu smysl dává, ale to bys mohl za tabulku označit prakticky cokoliv. Stejně, jako bys mohl cokoliv označit za seznam — seznam odstavců, seznam celých kapitol…

V důsledku je to úplně jedno. Tabulky mají řadu praktických nevýhod, proto se moc nepoužívají.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0