Autor Zpráva
dráček
Profil *
Dobry den, zdravim vsechy kodéry.

Potřebuji vyřešit problém s přizpůsobitelností obsahu webu. Věnujme se teď jen obsahové části webu.
Web bude mít například 3 sloupce(stejně by šel problém prezentovat se dvěma, ale je to jedno). Vlevo levé menu a vpravo třeba reklamy a uprostřed klasicky obsah. Chtěl bych udělat takový design, kde když vyhodím div(ul) z této části. Obsahová čast se natáhne a bude efektivně využívat prostoru na stánce.

Používám běžně floatované desginy, ale toto bude zřejmě potřeba řešit přes tabulky nebo něco podobného. Do takového řešení se mi sice nechce, nicméně pokud to bude nezbytné, budu ho muset použít.
panther
Profil
dráček:
Chtěl bych udělat takový design, kde když vyhodím div(ul) z této části. Obsahová čast se natáhne a bude efektivně využívat prostoru na stánce.
tuhle část jsem nepochopil. Zkus to napsat trochu srozumitelněji.
dráček
Profil *
Promiň, asi je to těžko pochopitelné. Jde mi o to, že když se smaže div nebo ul (pravý nebo levý sloupec), prostřední část se roztáhne do té strany, kde byl dříve levý nebo pravý sloupec.
Jinak řečeno. Obsahová část má celkové 900px. Z toho pravý sloupec 100px a levý sloupec taky 100px. Když vyhodím pravý sloupec(s reklamou) bude v této část levé menu a pak 800px dlouhý text.

Je to lepší?
kelvin
Profil
dráček
Chápu to dobře, že chceš něco jako šablonu, ve které jsou volitelné možnosti:
1) Jen obsahový sloupec.
2) Levé menu a obsahový sloupec.
3) Pravé menu a obsahový sloupec.
4) Pravé a levé menu a mezi nimi obsahový sloupec.

Já to řeším, tak, že zjišťuji, zda jsou vypisování sloupce přes
<?php if ($left): ?> <div id="left" class="str"> <?php print $left; ?></div> <?php endif; ?>
<?php if ($right): ?> <div id="right" class="str"><?php print $right; ?></div><?php endif; ?>


A k tomu ještě na základě výskytů těch sloupců mi funkce přidává třídu k <body>. Na základě té pak definuji čtyři různé CSS atributy ;)... Vlastně, mrkni se na redakční systém Drupal - a prolez si jeho systém témat, který to umí automaticky.
dráček
Profil *
To je složité. Musí to jít i přes holé html. Zřejmě přes ty tabulky... :/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0