Autor Zpráva
Neas
Profil
Ahoj.
Udělal jsem si chat pomocí AJAXu a narazil jsem na problém. V hlavičce stránky mám tag:
<embed name="zvuk" src=".wav" autostart="true" width="128" height="32" loop="1" hidden />

a pomocí php jsem udělal script, který na stránku vypíše kód:
<script type='text/javascript'>document.zvuk.src = 'zvuk.wav';</script>

pokud přibyl nový příspěvek.

Požádal jsem několik přátel, kteří používají různé prohlížeče (mozzila, IE, chrome), aby mi poslali příspěvky a ve všech případech se zvuk ozval přesně, kdy měl (já používám mozzilu). Avšak obráceně, to nefungovalo nikdy (když sem já přispěl novým příspěvkem, nikomu se zvuk neozval).
Živá ukázka (veškerá grafika je jen provizorní a ne vše zatím funguje):
http://chat.rpg2heaven.cz/

Nenapadá vás někoho, co to může způsobovat či jak se to dá opravit? Nebo vás napadá lepší řešení?
Děkuji :-)

EDIT : jeden kamarád měl teorii, že jen já mám v paměti načtený ten zvuk a proto se ozývá jen mě. Může to tak být? A jak by se to v takovém případě dalo pravit?
Taurus
Profil
S mou odpovědí se těžko spokojíš, ale nedoporučuju zvuk používat. Je to něco otřesného a lidi s takovými nápady v duchu střílím. Na webu je to, jak to říct hezky... nevhodný.
Neas
Profil
Taurus:
jedná se jen o krátký zvukový efekt, který se ozve (tj. má se ozvat) pouze při příchodu nové zprávy do chatu (resp. zatím tam je provizorní zvukový efetk, první, který sem našel, ale až doladim ten script, dám tam něco jako je třeba na skypu).
Neas
Profil
tak tím, že bych já měl zvuk načtený v paměti a ostatní ne, to být nemůže. po vypnutí a zapnutí počítače problém přetrvává naprosto stejně (tj. mě se zvuk ozývá a ostatním ne)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0