Autor Zpráva
jankol
Profil *
Dobrý den, rád bych Vás požádal o radu, jak odeslat spolu s vyplnenym formularem take nekolik souboru, resp. fotografii. Formular je tvoren v php. Jsem zacatecnik a bohuzel se mi stale nedari zapojit spravny kod, aby se soubor odeslal. Nize uvadim zdroj tela formulare a pod niz skript pro odeslani. Pokud mi nekdo poradi, kde delam chybu, nebo co mi tam chybi, budu moc rád. Ostatní data se odesílají v pořádku, včetně názvu souboru. Děkuji.

<b>Základní informace</b><form action="/poptavkaposli.php" target="_blank" method="post">
<input name="nazev" size="25" value="Název subjektu"><br>
<input name="adresa" size="25" value="Adresa"><br>
<input name="telefon" size="25" value="Telefon"><br>
<input name="email1" size="25" value="Email"><br><br>
<input name="fakturace" size="25" value="Fakturační adresa"><br>
<input name="ic" size="25" value="IČ"><br>
<input name="dic" size="25" value="DIČ"><br><br>
<input name="kontakt" size="25" value="Kontaktní osoba"><br>
<input name="pozice" size="25" value="Pozice ve společnosti"><br>
<input name="email" size="25" value="Kontaktní email"><br><br>
<b>Výběr tarifu</b><br><input type="radio" name="tarif" value="Basic">BASIC
<input type="radio" name="tarif" value="Plus">PLUS
<input type="radio" name="tarif" value="Extra">EXTRA<br><br>
<b>Obecné informace</b> (ubytování, konference, restaurace a bary, sport a wellness)<br><textarea name="podrobnosti" rows="10" cols="60">Obecné informace o subjektu, max 3.000 znaků</textarea><br><br>
<b>Nahrání fotografií</b><br>
<input type="file" name="soubor" size="25"><br><br>
<input type="checkbox" name="vop" value="Souhlas VOP"> Souhlasím s <a href="vop.pdf">všeobecnými obchodními podmínkami.</a><br><br>
<input type="submit" value="Odeslat">
</form>

<?
				if (!empty($_POST['nazev']) && $_POST['nazev'] != "Název subjektu" && !empty($_POST['adresa'])  && $_POST['adresa'] != "Adresa" && !empty($_POST['telefon']) && $_POST['telefon'] != "Telefon" && !empty($_POST['email1']) && $_POST['email1'] != "Email" && !empty($_POST['fakturace']) && $_POST['fakturace'] != "Fakturační adresa" && !empty($_POST['ic']) && $_POST['ic'] != "IČ"  && !empty($_POST['dic']) && $_POST['dic'] != "DIČ" && !empty($_POST['kontakt']) && $_POST['kontakt'] != "Kontaktní osoba" && !empty($_POST['pozice']) && $_POST['pozice'] != "Pozice ve společnosti" && !empty($_POST['vop']) && $_POST['vop'] != "Souhlas s VOP" && !empty($_POST['tarif']) && $_POST['tarif'] != "Tarif" && !empty($_POST['email']) && $_POST['email'] != "Kontaktní email" && !empty($_POST['soubor']) && $_POST['soubor'] != "Soubor" && !empty($_POST['podrobnosti']))
{
$zprava = "Název subjektu: {$_POST['nazev']}\r\n";
$zprava .= "Adresa: {$_POST['adresa']}\r\n";	
$zprava .= "Telefon: {$_POST['telefon']}\r\n";	
$zprava .= "Email: {$_POST['email']}\r\n";	
$zprava .= "Fakturační adresa: {$_POST['fakturace']}\r\n";	
$zprava .= "IČ: {$_POST['ic']}\r\n";	
$zprava .= "DIČ: {$_POST['dic']}\r\n";	
$zprava .= "Kontaktní osoba: {$_POST['kontakt']}\r\n";
$zprava .= "Pracovní pozice: {$_POST['pozice']}\r\n";
$zprava .= "Kontaktní email: {$_POST['email']}\r\n";
$zprava .= "Souhlas s VOP: {$_POST['vop']}\r\n";
$zprava .= "Tarif: {$_POST['tarif']}\r\n";
$zprava .= "Podrobnosti: {$_POST['podrobnosti']}\r\n";
$zprava .= "Soubor: {$_POST['soubor']}\r\n";
$soubor = "Soubor: {$_POST['soubor']}\r\n";
$predmet = "Zápis nového subjektu";
$email .= "{$_POST['email']}\r\n";

if ($soubor_name) {
if (copy ($soubor, "../temp/$soubor_name")) {
$priloha = $mail->get_file("../temp/$soubor_name");
$mail->add_attachment($priloha, $soubor_name, $soubor_type);
unlink("../temp/$soubor_name");
}
}

if(mail("xx@yy.cz", $predmet, $zprava, "From: " . $email))
  {
    echo "<p><strong>Děkujeme za Váš zájem o služby našeho portálu. Vaše objednávka byla v pořádku doručena. Prezentace bude aktivní během 24 hodin, o přístupnosti prezentace Vás budeme informavat emailem.</strong></p>";
  }

}
else
{
  echo "<p>Nevyplnili jste všechny údaje, vaše poptávka nebyla odeslána. </p>";
}der("Connection: close");
?>
__construct
Formulár si uprav:
<form action="/poptavkaposli.php" target="_blank" method="post" enctype="multipart/form-data"> 

P.S.: tu na diskusii sa zdrojový kód formátuje - je to čitateľnejšie .. takto sa to nikomu nebude chcieť čítať ďalej ..
jankol
Profil *
Ahoj, díky za info. Omlouvám se za formátování, já myslel, že to tu systém udělá automaticky. Jde to ještě nějak opravit? Jinak co se týče tvé rady,
doplnil jsem ten kód, ale ted mi to formular neodesle, bo mi to pise, ze jsem nevyplnil vsechny udaje.
__construct
Toto si kde zobral ?
<input type="file" name="soubor" size="25">

Okrem toho nikde nevidím, že by si ten súbor naozaj nahral na server ..
jankol
Profil *
To by měla být velikost pole. Problém je tedy v tom, že mi chybí skript pro náhrati souboru na server?

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0