Autor Zpráva
xlifer
Profil
Je ještě správné (povolené) používat tag <SUP> ?


index<SUP>1</SUP>
Plaváček
Profil
xlifer:

Je-li pro něj využití, proč ne? Respektive - kdo, nebo proč by ho měl zakázat?
panther
Profil
xlifer:
(povolené)
proč by mělo být nepovolené? Není důvod. Horní index se lépe zapsat nedá.
Petr ZZZ
Profil
xlifer:
Myslím, že smysl by případně dávalo jen řešení, které by bylo kratší, a na to by bylo třeba zvážit, zda by úspora jednoho či dvou písmenek stála za to, abys v CSS předefinovával např. <b> nebo <i> nebo <em>, které by potom ve svém původním významu nebylo k dispozici. A vymýšlet CSS-třídu, když přesně na ten účel existuje HTML-tag, to už vůbec ne:
1. e=mc<sup>2</sup>
2. e=mc<span class="hore">2</span>
První řešení je navíc nejen kratší, ale předpokládám, že funguje i s vypnutými styly. I předefinované <b> by s vypnutými styly zřejmě vypadalo takto: e=mc2

Podobně dolní index: H<sub>2</sub>SO<sub>4</sub>
tayger
Profil *
panther:
jsi mě zklamal, já že tu vypíšeš i css alternativu s line-height a vertical-align s font size :-D

Dělám si srandu, jen jsem ti chtěl vyjádřit souhlas, že jde zatím o nejlepší řešení. ;-)
Str4wberry
Profil
Nebo to zapsat přímo:

index¹
e = mc²
jenikkozak
Profil
Kromě toho, že tag sub / sup je kratší než jiné varianty upravované pomocí CSS, je také na rozdíl od nich sémantickým řešením.
Petr ZZZ
Profil
Str4wberry:
Á! Číselné entity! Taky hezké!
2³ = 8

Ale malou chybu to má: dvě, ehm, na čtvrtou – na to jsem v prvních dvou tisících číselnou entitu zatím neobjevil. :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
⁰¹²³⁴⁵⁶⁷⁸⁹⁺⁻⁼⁽⁾ⁿ₀₁₂₃₄₅₆₇₈₉₊₋₌₍₎
… ale část lidí je asi neuvidí správně. Záleží na písmu, jaké znaky obsahuje.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Tak tak. :-) Všechny vidím jen jako čtverečky, jen tyto (více-méně) správně:
185 (1)
178 (2)
179 (3) (tyto tři na horním indexu)
8308 (4, na horním indexu, ale menší než 1, 2 a 3)
8319 (n, na horním indexu, podobně mrňavé jako 4)
8321 (1)
8322 (2)
8323 (3)
8324 (4) (poslední čtyři čísla na dolním indexu, stejně mrňavá jako 4 na horním indexu)

Dodatek: Ještě jsem na to koukl na disku na stránce s charset=utf-8, je to to samé.
xlifer
Profil
OK, tak díky za názory.

Právě jsem někde četl nebo slyšel, že je to již zastaralý tag, který se nepoužívá, proto ujištění pro jistotu :-)
Petr ZZZ
Profil
xlifer:
někde
Kde?

četl nebo slyšel, že je to již zastaralý tag...
To mohl napsat nebo říct někdo jen z neznalosti nebo za účelem nějaké pochybné propagandy. Tag, který je podporován prohlížeči, nemůže být zastaralý, a výrobce prohlížeče, který by podporu tagů natolik užitečných jako <sub> a <sup> zrušil, by jednal vysoce nerozvážně.
panther
Profil
xlifer:
že je to již zastaralý tag
<menu> je podle některých zdrojů také údajně zastaralé. A přesto funguje a používá se.
Str4wberry
Profil
Když už jsme u toho, existuje vůbec nějaká značka, která se dříve používala a prohlížeč ji najednou přestal podporovat?
_es
Profil
Str4wberry:
existuje vůbec nějaká značka, která se dříve používala a prohlížeč ji najednou přestal podporovat?
Asi značka <LAYER>.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
<basefont> 
Str4wberry
Profil
_es, Chamurappi:

Já měl na mysli zrušení ve smyslu, že určitý prohlížeč nejdřív značku podporoval a dnes už ne.
_es
Profil
Str4wberry:
No však áno, Netscape najprv značku layer podporoval (vymyslel ju), no veľmi sa nepresadila, respektíve sa používala čoraz menej a novšie verzie Netscapu ju už nepodporovali.
Chamurappi to pre niektorý prehliadač asi myslel rovnako.
Bubák
Profil
Jenom jestli můžeme nové verze Netscapu považovat za nové verze Netscapu.
_es
Profil
Bubák:
Nepísal som o novej, ale novšej verzii Nescape, preto to je v minulom čase. V tomto prípade Netscape 6.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Netscape 6 byl už jen převlečená Mozilla, nenavazoval přímo na staré Netscapy.
Mozilla byla postavená na zelené louce a <basefont> nikdy nezačala podporovat.


Reaguji na Str4wberryho:
Ráno mi <basefont> nefungoval ani v Opeře, ta ho dříve určitě znala. Patrně ho zapomněla ze solidarity s Mozillou :-)
JavaScriptem jde zjistit, že zmíněné prohlížeče <basefont> ve skutečnosti znají, ale ignorují jeho význam (podobně jako Explorer zná, ale ignoruje <blink>).
Str4wberry
Profil
ta ho dříve určitě znala
Víš to jistě? Mně se to moc nezdá a tak zkusil jsem některé starší verze Oper (2, 3, 5, 6) a nikde mi <basefont> nefungoval.

podobně jako Explorer zná, ale ignoruje <blink>
To je ale problém toho, že neumí blikat vůbec.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0