Autor Zpráva
drvaca
Profil
Dobrý den,
chci se vás zeptat, pročpak mi toto nefunguje:
<input id="druhy" type="checkbox" disabled> Přečetl/a jsem <a target="_blank" href="pravidla.php" onclick="document.getElementById('druhy').enabled">pravidla</a> a souhlasím s nimi.

Jakpak to opravit?
Děkuji
Bubák
Profil
<input id="druhy" type="checkbox" disabled>Přečetl/a jsem
<a target="_blank" href="pravidla.php" onclick="document.getElementById('druhy').checked=1">pravidla</a> a souhlasím s nimi.

Ale připadá mi úchylné, že s pravidly souhlasím, aniž bych je četl, protože si je chci napřed přečíst a k tomu jako bonbónek je, že souhlas nemůžu odvolat.
drvaca
Profil
To snad ne, vždyť ten chceckbox není zašktlý, dokud nekliknete na ta pravidla. . .
Bubák
Profil
Přijde nový návštěvník, který si chce přečíst pravidla. Proto na ně klikne a tím se zatrhne souhlas.
Přijde návštěvník znalý pravidel, souhlas nemůže zaškrtnout, ale je opruzován vyskakovacím oknem s pravidly.
Ani jedno mi nepřijde normální.
drvaca
Profil
Pak zde je ještě možnost využívat cookies, tudíž pokud uživatel bude s pravidly souhlasit, následující dva měsíce se mu tato stránka nezobrazí :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bubáka:
připadá mi úchylné, že s pravidly souhlasím, aniž bych je četl
Jestli jsem správně pochopil dotaz, tak drvaca chce to zaškrtávátko jen povolit. Takže je to o něco méně úchylné.


Reaguji na drvacu:
Zrušení zákazu jde zařídit příkazem:
document.getElementById('druhy').disabled = false;
Dáš uživateli najevo, že musí pravidla prokliknout, aby mohl zaškrtávátko zaškrtnout?
Mimochodem, pokud si uživatel rozklikne pravidla prostředním tlačítkem myši (což je docela očekávatelné chování, má-li nad nimi vyplněný formulář a nechce stránku opustit), tak se událost onclick nevyvolá.
drvaca
Profil
Chamurappi:
tak se událost onclick nevyvolá.
Děkuji, tož to jsem nevěděl.
A dá se to tedy udělat nějak jinak, aby to fungovalo na podobném principu, ale fungovalo pokaždé?
Nox
Profil
drvaca:
Nemáš to ale přístupné, ve smyslu - pokud nemám JS/mám vypnuto, checkbox se mi nepovede zaškrnout

=> disable přidej až přes JS
drvaca
Profil
Chamurappi:
„tak se událost onclick nevyvolá.“

A co kdybych onclick nahradil za onmouseover ?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0