Autor Zpráva
Nookyn
Profil
Konečně jsem se rozhodl o šabloně na stránku, vše probíhalo v pořádku ale pak jsem udělal includování (PHP), includu jeden soubor jako obsah stránky a od tý doby mam problém.
www.phptuts.g6.cz - Mezi nadpisem a obsahem se zobrazuje "bílá mezera", kterou bych potřeboval odstranit.

Moderátor Joker: Titulek „Problém se šablonou“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Joker
Profil
Nookyn:
Nedoporučuji nazývat vlákna stylem „Problém s (něco)“. Už z toho, že tu je dotaz v kategorii třeba HTML vyplývá, že autor má nejspíš problém s něčím týkajícím se HTML. Čili není třeba to znovu psát i do titulku.
Ještě nešťastnější nápad je nazvat vlákno „Problém s (něco jiného, než s čím ve skutečnosti mám problém)“.

K otázce:
To bílé místo způsobují bílé znaky (odřádkování a tabulátory) mezi <div id="content"> a <div id="topstory" class="box">.
Dokud tam bude nějaký obsah (i když ho prohlížeč převede na jednu mezeru), bude tam i ta mezera. Komentář <!-- Top story --> tam být může (případně to odřádkování může být uvnitř něj).
Nookyn
Profil
Ale když vložim obsah z includovaného souboru od indexu, tk vypadá zdrojový kód stejně jako když je obsah includovaný.
Vůbec nevím co s tím.
Trejpa
Profil
Nookyn:
Nejsou to bílé znaky, jak píše Joker, ty tam nevadí. Je tam nějaký jiný neviditelný znak, možná BOM. Je to 4 a 5 znak na řádku s komentářem <!-- Top story --> (řádek 63).
Joker
Profil
Trejpa:
Je tam nějaký jiný neviditelný znak, možná BOM.
Aha, tak díky za upřesnění. Ten neviditelný znak byl tak neviditelný, že nebyl vidět ani v Dragonfly :-)
(no a pak jsem zkusil ve zdrojáku smazat vše mezi těmi značkami, použít změny a problém zmizel)
Nookyn
Profil
Ať se snažím jak se znažím já to odsranit nemůžu :D...
Nookyn
Profil
Je tedy nějaké řešení prosím?
Trejpa
Profil
Nookyn:
Zkus se zaměřit na includovaný soubor, který tam začíná. Předpokládám, že za <div id="content"> je include a ten vkládaný soubor má BOM.
Nookyn
Profil
Kámoš mi říkal ať zkusim dát do indexu session_start(), to jsem udělal a když prej bude házet chybu je tam BOM, jenže mě žádnou chybu neházelo tak nevím.
Velda
Profil
Nookyn:
nvm co používáš, ale např. v Notepadu++ je možnost konvertovat kódování do UTF-8 bez BOM...
Joker
Profil
Nookyn:
Kámoš mi říkal ať zkusim dát do indexu session_start()
To s tím nesouvisí. Je potřeba v editoru nastavit, aby nevkládal BOM na začátek souborů v UTF-8. Jak konkrétně se to dělá, to závisí na editoru.
Nookyn
Profil
Veldo: Notepad++ používam ale nevim jak nastavit
Jokere: ale to právě nevim jak zajistit aby se BOM nevkládal... na netu jsem to nenašel
Velda
Profil
Nookyn:
Formát/Konvertovat do UTF-8 (bez BOM)
Nookyn
Profil
Já tam mam jen:

Konvertovat do formátu Windows
Konvertovat do formátu Unix
Konvertovat do formátu MAC

Změnit kódování na ANSI
Změnit kódování na UTF-8
Změnit kódování na USC-2 Big Endian
Změnit kódování na USC-2 Little Endian

Zobrazit jako UTF-8

Jinak, dám Nastavení > Preference > New Document > Encoding > UTF-8 without BOM a zkusim vytvořit soubor znova ... nebo jak?
Joker
Profil
Nookyn:
Ta volba vypadá správně, nevím, jak to v Notepad++ funguje, snad by stačilo pak ten soubor jen otevřít a uložit.
Nookyn
Profil
Pořád stejné, já už si nevím rady :'( ...
Nookyn
Profil
Tak už sme to vyřešil, tim že includuju i <div id="content"> ... ale škoda že to nejde includovat bez toho :(.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0