Autor Zpráva
Folker
Profil
Ahoj lidi, upravuji jeden souborek pro eshop, který generuje hlavičku faktury. Bohužel není možné používat české znaky. Vše co následuje za standardně napsaným např. "č" se nezobrazí. Názvy, které již jsou předdefinované používají nějakou zvláštní znakovou náhradu. Např. číslo účtu je napsané takto: "ÄŚĂ­slo účtu". Nevíte prosím někdo, jaká je to znaková sada? Potřebuji vědět, jak se píše třeba "ž" nebo "á".

Děkuji za jakoukoliv pomoc.
panther
Profil
Folker:
Nevíte prosím někdo, jaká je to znaková sada?
nevím, ale můžeš zkusit. V našich končinách se používají běžně 3 kódování - UTF-8, Win-1250 a ISO 8859-2, jedno z nich by to být mělo.
karel_
Profil *
Folker napsal:
Např. číslo účtu je napsané takto: "ÄŚĂ­slo účtu".
- tak se projevuje třeba rkEdit při otevření UTF-8. Zkus ten samý soubor otevřít v PSPadu, nebo jiném editoru...
Petr ZZZ
Profil
Jedna možnost by byla použít kódování utf-8. Nebo hledat, třeba kódování češtiny.
Folker
Profil
Zkoušel jsem různé varianty, které jsem vyčetl z knížek a na webu. Ty klasické náhrady jako např. místo "á" jsem použil &aacute nebo á. To nefunguje. Kódované je to v UTF-8.

Nenapadá vás něco? Cokoliv?
panther
Profil
Folker:
používat entity je nesmysl. Máš rozhašené kódování - soubor je uložen v jiném, než které deklaruješ.
Folker
Profil
karel:
Já používám jedině PSPad. V tom chyba nebude.
Keeehi
Profil
Folker:
Já používám jedině PSPad.
No v tom chyba právě že může být. Dost často mi to dělalo problémy, když jsem měl zatrženo "Automatická detekce CP". Teď mám natvrdo nastaveno utf-8 a je vše v pořádku.
karel_
Profil *
Folker: potvrzuji - chová se přesně jak popisuje Keeehi - po nastavení:
Special - Czech specialities > Loaded files are in UTF-8
otevírá čitelně.
Folker
Profil
Díky za radu, už to fungujeeeeeeeeeeee !

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0