« 1 2 »
Autor Zpráva
davidmyska
Profil
Poraďte mi prosím jak mám zprovoznit favicon.ico.
Děkuji za odpověď

Moderátor Chamurappi: Titulek „favicon.ico“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Nox
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/favicon.html
panther
Profil
davidmyska:
http://www.jakpsatweb.cz/favicon.html
Beavis
Profil
davidmyska:
Favicon
//hehe, taky pozdě :-)
davidmyska
Profil
Vyskoušel jsem co jsem našel a nejede.
Můžete mi prosím napsat tag.
Ještě jednou díky
panther
Profil
davidmyska:
žádný tag neexistuje, krom toho <link>u, co je uveden v odkazu, který jsme ti tu všichni uvedli. Čti, vše podstatné tam je.
Nox
Profil
případně se zeptej na nějakou konkrétní věc... co přesně jsi už udělal nebo co/jak to nejede
davidmyska
Profil
mám vytvořenou ikonu a dál nevím co stím
Nox
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/navigace/zakladni-kurz.html
davidmyska
Profil
díval jsem se tam a nic jsem nenašel
Beavis
Profil
davidmyska:
Aha, a co jsi hledal? Resp. žádal jsi radu o zprovozněí favicony, tak jsme ti ho (3x :-)) dodaly. Nevíš jak dál - nevíš jak vytvořit stránku? Pak je tu odkaz od Noxe. Nevíš něco jiného? Buď prosím konkrétní.
Trejpa
Profil
davidmyska:
1. Máš obrázek v počítači, ze kterého bude ikona.
2. V grafickém editoru zmenšíš jeho velikost na 16 × 16 px.
3. V grafickém editoru ho uložíš jako ikonu *.ico (pouhé přejmenování přípony nestačí).
4. Pojmenuješ soubor ikony jménem „favicon.ico“.
5. Nahraješ ikonu na web do základního adresáře (rootu), aby byla v adrese hned za .cz, např. http://www.jakpsatweb.cz/favicon.ico
6. Ikona na stránkách funguje (ve všech současných prohlížečích i bez značky <link>).

U kterého bodu ses zasekl?
kelvin
Profil
Trejpa:
3. V grafickém editoru ho uložíš jako ikonu *.ico (pouhé přejmenování přípony nestačí).

- bmp uložené v Malování dle mě stačí přejmenovat na *.ico , aspoň já to tak dělám.
Abbysak
Profil
Všetky informácie ma na tej stránke jakpsatweb/favicon.ico... nič viac komentovať netreba podľa mňa.
Chamurappi
Profil
Reaguji na kelvina:
bmp uložené v Malování dle mě stačí přejmenovat na *.ico
Pak ikona nefunguje v některých prohlížečích. (Jak je zmíněno i na té třikrát odkázané stránce.)


Reaguji na davidamysku:
Chceš-li konkrétní diagnózu problému, dodej odkaz na živou ukázku problému.
davidmyska
Profil
[#12] Trejpa sekl jsem se u 5. ale už vím co stím vyskouším a uvidím jestli to pojede díky moc


děkuju vám za pomoc i když jste to do mě musely tlouct už to jede
SPQR
Profil
mam trochu problem..ikonu sem dostal do stranek jede v mozile i v ostatnich bohužel mam problem s forem ktere provozujem na svych strankachchtěl bych tu ikonu i na foru ale index je jako php a nevím jak ji tam dostat muže někdo poradit? jedna se mi o firefox protože v exploleru ta ikona normalně je nahral sem ji do odresaře toho fora ale firefox ji nezobrazi. poradi někdo? :o)
Trejpa
Profil
SPQR:
Odpověď je v příspěvku výše [#12], soustřeď se na bod 5.
FantomJ
Profil
No, tak mě se prostě ta ikona zprovoznit nedaří. Mám ji tam: fitstudiorenata.cz, ale zobrazit se nechce. Tak nevím...
Adrifinel
Profil
FantomJ:
Mě se ukazuje.
FantomJ
Profil
Díky za reakci. Mě se to z ničeho nic po 12 hodinách začalo taky ukazovat. :-D
pcmanik
Profil
FantomJ:
Stranka bola zrejme nacitana z cache prehliadaca...
M.H.
Profil *
Jaký je tag na to abych mohla vložit ikonu?... když napíšu to <link>, tak jak se do toho vkládá ten odkaz na tu ikonu ? musím ten tag ještě uzavřít lomenem ?... Děkuji :)


Trejpa:
<html>
 <head>
<link="favicon.ico"></link>
  <title>Ovečka Shaun</title>
 </head>

Jak tam má být ta ikona v tom tagu?... Nikdy předtím jsem to nedělala :) ... nebo jak to mám uděla aby se mi zobrazovala na webu?
Děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na M.H.:
Jaký je tag na to abych mohla vložit ikonu?
Viz příspěvky [#2], [#3] a [#4]. Proč si nepřečteš alespoň odpovědi, než se zeptáš?

musím ten tag ještě uzavřít lomenem?
Ne.
margin
Profil *
M.H.:
musím ten tag ještě uzavřít lomenem ?
Tys ho "ukončila" tagem </link>. Ale LINK je nepárový, takže </link> je špatně, ale na (ne)zobrazení favicon to nemá žádný vliv.
Trejpa
Profil
M.H.:
<link="favicon.ico"></link>
Zápis značky je špatně. Kromě neplatné uzavírací značky je špatně i to rovná se. V názvu žádné značky se takto nevyskytuje. Pokud má značka nějaký parametr, tak se uvádí nejdříve jméno značky, mezera (bílý znak), název vlastnosti a za rovná se její hodnota, například takto: <link href=favicon.ico rel="shortcut icon">.

Otázka je zodpovězena výše, žádnou značku pro zobrazení serverové favicon nepotřebuješ. Pokud chceš z nějakého důvodu použít na každé stránce jinou ikonu, použij zápis, který jsem uvedl zde.
bidloch
Profil
kelvin:
Obrázek ikony nemusí být nutně ve formátu ico, ale může se použít i napříklat gif. Pak to bude vypadat třeba takhle:
<link rel="shortcut icon" href="odkazy/briza.gif" type="image/gif">
Musí se jen nastavit type="image/ druh souboru" . Mám na stránkách takto nastavenou ikonu a funguje. Také jsem to dělal podle stránek jakpsatweb.
margin
Profil *
bidloch:
Hmm, zajímavé, ale nic nového a stačí to sdělit jednou, nemusíš to sem psát 2×.

Mám na stránkách takto nastavenou ikonu a funguje.
Funguje, ve všech prohlížečích, s výjimkou IE, pro Internet Explorer je nutné mít faviconu ve formátu ICO.

Výhody souboru favicon.ico v rootu webu jsou:
- prohlížeče se z umístění soubor favicon.ico pokusí vždy stáhnout, a to i když tam soubor favicon.ico není
- nemusí se nikam nic zapisovat
Kubo2
Profil
Moderátor Chamurappi: Vyhozeno… a zase vráceno.

Adrifinel:
Mě se ukazuje.
I mně se ukazuje, tohle:

Jenže podle mě si udělal jednu základnou chybu, chybí ti totiž v zdrojáku tohle: <link rel="shortcut icon" type="IMAGE/X-ICON" href="/favicon.ico">

margin:
- nemusí se nikam nic zapisovat

S tím zápisem zčásti souhlasím, jenom že jistota se vyplatí i v tomhle ohledě.

Moderátor Chamurappi: Dolož, že automatické dohledávání ikony v kořenu někdy nemusí fungovat.
Trejpa
Profil
Kubo2:
Píšeš bludy.

Uživatel FantomJ odpovědi dostal výše (před 8 měsíci) a popsal, že už se mu to ukazuje. Že se radami úplně neřídí a ikonu si vyrobil pouhým přejmenováním přípony souboru BMP, takže se mu nezobrazuje v Internet Exploreru, je jen jeho problém.

Jenže podle mě si udělal jednu základnou chybu
Zapsání odkazu na ikonu mu se zobrazením nijak nepomůže.

jenom že jistota se vyplatí i v tomhle ohledě
Jenomže já tu jistotu mám, i když tam žádný <link> na ikonu nenapíši. Stačí se řídit výše uvedenými radami.

Nevytahuj stará vyřešená vlákna.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0